BUNDESLIGA: Lajpcig pobedio Frajburg pa se "popeo" na treće mesto - tri boda uzeli još Auzburg, Hofenhajm i Borusija Menhengladbah

bundesliga

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas u gostima Frajburg sa 1:0, u meču 31. kola nemačke Bundeslige. Strelac odlučujućeg gola bio je Kevin Kampl u 73. minutu.

Lajpcig je treći na tabeli sa 57 bodova, a Frajburg je na petom mestu sa bodom manje.

U narednom kolu, Lajpcig će dočekati Verder, dok će Frajburg gostovati Union Berlinu.

U istom terminu, Augzburg je na svom terenu pobedio Union Berlin sa 1:0, golom Diona Drene Belja u 53. minutu.

Augzburg je na 13. poziciji sa 34 poena, a Union Berlin je na četvrtom mestu sa 56 bodova.

U sledećem kolu, Augzburg će gostovati Bohumu.

Pobedu na svom terenu zabeležila je i Borusija Menhengladbah, savladavši Bohum sa 2:0.

Strelci za Borusiju bili su Jonas Hofman u 35. i Lars Štindl u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je na 10. mestu sa 39 poena, a Bohum je na pretposlednjem, 17. mestu sa 28 bodova.

U ostalim mečevima, Hofenhajm je kao domaćin pobedio Ajntraht sa 3:1, dok je Herta na svom terenu pobedila Štutgart sa 2:1.