ŠOKANTNO FUDBALSKO VEČE: Juventus se IŠČUPAO u nadoknadi, srpska Fiorentina doživela HLADAN TUŠ! Murinjo nadmudrio Nemce! VIDEO

Odigrane su prve utakmice polufinala Lige Evrope i Liga konferencije.

U Ligi Evrope oba susreta odigrana su u Italiji.

U Rimu je Roma savladala Bajer Leverkuzen sa 1:0.

Pobedonosni gol za Romu postigao je Bove u 63. minutu.

U Torinu su Juventus i Sevilja igrali nerešeno 1:1

Sevilja je povela golom El Nezirija u 26. minutu, a izjednačio je Gati u poslednjim sekundama meča.

Srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić bili su u startnoj postavi Juventusa, ali su obojica zamenjeni. Kostić na poluvremenu, a Vlahović u 61. minutu.

U redovima Sevilje Nemanja Gudelj odigrao je svih 90 minuta.

U Ligi konferencija Vest Hem je na svom terenu savladao AZ Alkmar sa 2:1

Alkmar je poveo preko Rajndersa u 42.minutu, izjednačio je Behrama sa penala u 67. a potpuni preokret i pobedu domaćinu doneo je Antonio u 76. minutu.

U drugoj utakmici u Firenci Fiorentina je poražena od Bazela rezultatom 1:2

Fiirentina je povela golom Kabrala u 25. minutu, a potpuni preokret viđen je u drugom poluvremenu.

Izjednačenje gostima doneo je Dijuf u 71. minutu, a veliku pobedu Bazelu Amdouni u sudijskoj nadoknadi.

Revanš mečevi na programi su sledećeg četvrtka.

Finale Lige Evropa igra se 31. maja u Budimpešti.

Finale Lige konferencija igraće se 7.juna u Pragu.

Drugo poluvreme:

90 +7 minut - TORINO

Juventus dolazi do izjednačenja, Gati je strelac u dubokoj nadoknadi 1:1

90 +1 minut - FIRENCA

Potpuni šok Bazel je poveo 1:2, Amdouni je strelac

81. minut - Luka Jović je u igri, Fiorentina juri pobedu

76. minut - LONDON.

Potpuni preokret Vest Hem je poveo sa 2:1 Strelac je Antonio.

71. minut - FIRENCA

Bazel je izjednačio protiv Fiorentine, 1:1, strelac je Dijuf

67. minut - LONDON

Vest Hem je izjednačio protiv AZ Alkmara 1:1, strelac je Behrama iz penala.

63. minut - RIM

Roma je povela protiv Bajer Leverkuzena, 1:0, Bove je strelac

61. minut - I drugi srpski fudbaler iz Juventusa Dušan Vlahović, napustio je teren, zamenio ga je Poljak Milik

46. minut - Utakmice su nastavljene.

U Torinu je nezadovoljni trener Juventusa Masimilijano Alegri zamenio Filipa Kostića u poluvremenu, umesto njega u igri je mladi Iling.

Fiorentina

Prvo poluvreme:

42. minut - LONDON

Šok i u Londonu 0:1, Az Alkmar vodi protiv favorizovanog Vest Hema, strelac je Rajnders

26. minut - TORINO

Šok u Torinu 0:1, Sevilja je povela protiv Juventusa, El Neziri je strelac, na asistenciju Okamposa.

25. minut - FIRENCA

Fiorentina je povela sa 1:0 protiv Bazela Kabral je strelac

15. minut - Još uvek nema golova, ali ne nedostaje uzbuđenja na polufinalnim duelima

1. minut- Počele su utakmice na sva četiri stadiona

Kvalifikacije za Ligu Evrope, Žreb, Liga Evrope, Žreb za Ligu Evrope

U četvrtak uveče na programu prve polufinalne utakmice Lige Evrope i Lige konferencija.

U Ligi Evrope očekujU nas dva spektakularna meča oba u Italiji.

U Rimu Roma Žozea Murinja, dočekuje Bajer Leverkuzen.

U drugom meču u Torinu Juventus za koji nastupaju srpski fudbaleri Dušan Vlahović i Filip Kostić dočekuje šestostrukog osvajača ovog takmičenja Sevilju.

Obojica se nalaze u startnoj postavi.

Za Sevilju će od prvog minuta zaigrati još jedan srspki reprezentativac Nemanja Gudelj.

Luka Jović

U Ligi konferencija na programu su utakmice u Firenci i Londonu.

Srpska Fjorentina za koju nastupaju Luka Jović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić dočekuje Bazel.

Milenković je suspendovan za ovaj meč zbog žutih kartona, dok će Jović i Terziž utakmicu početi na klupi.

Vest Hem će ugostiti holandski AZ Alkmar.