BAJERN POSLE 10 GODINA GUBI TITULU? Lajpcig deklasirao Bavarce usred Minhena! Borusija Dortmund ima meč loptu

Šok na Alijanc areni

Fudbaleri Lajpciga savladali su kao gosti ekipu Bajerna sa 3:1 u 33. kolu Bundeslige.

Bajern je poveo golom Gnabrija u 25. minutu.

Potpuni preokret je nastao u drugom delu. Lajmer je izjednačio u 65. minutu, Nkunku je iz penala u 76. minutu preokrenuo rezultat, a tačku na meč stavio Soboslai u 86. minutu, takođe iz penala.

Lajpcig je ovom pobedom stigao do 63 boda i kolo pre kraja osigurao učešće u Ligi šampiona naredne sezone.

Bajern je ostao prvi sa 68 bodova. Bavarci imaju bod više, ali i utakmicu više u odnosu na Borusiju iz Dortmunda.

"Milioneri" u nedelju gostuju 14. plasiranom Augsburgu i u slučaju trijumfa stekli bi dva boda prednosti uoči poslednjeg kola.

U poslednjem kolu Borusija dočekuje Majnc, dok Bajern gostuje Kelnu.

Bajern je osvojio poslednjih deset Bundesliga u nizu, a poslednji put je Borusija bila prvak u sezoni 2011/12.