GALEBOVI UŠLI U ISTORIJU: Brajton izborio Evropu, Lids na putu za Čempionšip

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Vest Hema pobedili su na svom terenu u Londonu Lids sa 3:1, u utakmici pretposlednjeg 37. kola Premijer lige.

Lids je poveo golom Rodriga u 17. minutu, a izjednačio je Deklan Rajs u 31.

Domaći su poveli pogotkom Džeroda Bovena u 72. minutu, a pobedu je obezbedio Manuel Lansini u četvrtom minutu nadoknade vremena na asistenciju Lukasa Pakete. Posle gola VAR je proveravao da li je Paketa bio u ofsajdu i potvrdio pogodak.

Vest Hem ima 11 pobeda i 14. je na tabeli sa 40 bodova.

Lids je blizu ispadanja iz lige, nalazi se u zoni ispadanja na 18. mestu sa 31 bodom, dva manje od Evertona, koji je prvi iznad crte.

Lidsu je za opstanak potrebna pobeda protiv Totenhema u poslednjem kolu, ali i da se poklope rezultati ostalih utakmica.

Brajton

Fudbaleri Brajtona pobedili su na svom terenu Sautempton sa 3:1, u utakmici pretposlednjeg 37. kola Premijer lige i prvi put u istoriji kluba izborili plasman u evropsko takmičenje.

Brajton je poveo golovima dvostrukog strelca Evana Fergusona, koji je postigao golove u 29. i 40. minutu.

Sautempton je smanjio zaostatak u 58. minutu kada je strelac bio Mohamed Eljunusi, a pet minuta kasnije poništen je gol njegovog saigrača Tea Volkota, pošto je utvrđen ofsajd posle upotrebe VAR tehnologije.

Pobedu Brajtonu obezbedio je Paskal Gros u 69. minutu.

Brajton je na šestom mestu na tabeli, koje vodi u Ligu Evropa, sa 61 bodom i ima tri boda više i utakmicu manje od Aston Vile koja je na sedmom mestu. Totenhem je osmi sa 57 bodova, a Brentford deveti sa 56.

Sautempton je već ispao iz lige, posle 25. poraza poslednji je na tabeli sa 24 boda.