SRBIJA U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA! Hrabri Orlići preživeli moćnu Španiju, protiv Poljske za polufinale!

evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina plasirala se u četvrtfinale prvenstva Evrope u Mađarskoj.

Srbija je u poslednjem kolu odigrala 1:1 sa Španijom i sa drugog mesta otišla među osam najboljih.

Srbija je povela golom Maksimovića u 68 minutu, izjednačio je Džamal deset minuta kasnije.

Srbiji je na ruku išao rezultat iz drugog meča gde je Italija savladala Sloveniju sa 3:0.

Na kraju je je u ovoj grupi Španija zauzela prvo mesto sa 7 bodova, Srbija ima 4, a Italija i Slovenija po 3 boda.

Srbija će se u četvrtfinalu sastati sa reprezentacijom Poljske.

Španija kao prva iz grupe ide na drugoplasiranu Irsku.

U preostala dva četvrtfinala igraju Francuska - Engleska i Nemačka - Švajcarska.

Srbija

Naša selekcija je nakon poraza od Slovenije (2:4) u prvom kolu slavila u narednom duelu protiv Italije (2:0), i nije zavisilo sve od nje uoči poslednjeg kola

Naime nakon dva odigrana kola Španija je bila prva sa 6 bodova, Srbija i Slovenija imale su po 3, a Italija je bila bez bodova.

Sve četiri ekipe bile su igri za plasman na prva dva mesta pred poslednje kolo sa većim ili manjim šansama.

Orlići

Srbiji je uoči poslednjeg kola bilo potrebbno da zabeleži bolji rezultat od Slovenije.

Srbija bi u četvrtfinale prošla trijumfom, ukoliko Slovenija ne pobedi Italiju ili i sa nerešenim ishodom protiv Španije, s tim da bi u tom slučaju bila potrebna pobeda "azura" nad Slovencima.

Treba reći da ukoliko se stvori krug od dve ili tri izjednačene ekipe najpre se gledaju međusobni susreti, potom gol-razlika, a onda i broj postignutih golova u međusobnim susretima.