HAJDUK ODBRANIO KUP HRVATSKE: Splićani TROFEJOM spasili sezonu!

kup hrvatska

Fudbaleri Hajduka iz Splita odbranili su večeras trofej u Kupu Hrvatske, pošto su u finalu u Rijeci pobedili Šibenik sa 2:0.

Oba gola na stadionu Rujevica Hajduk je postigao u drugom poluvremenu, nakon što je u trećem minutu, posle upotrebe VAR tehnolgije, zbog ofsajda poništen gol Jana Mlakara.

Splitski tim poveo je u 62. minutu golom Darija Melnjaka, a pobedu je obezbedio Marko Livaja golom iz jedanaesterca u petom minutu nadoknade vremena.

To je drugi uzastopni trofej u Kupu za Hajduk, a ukupno osmi u klupskoj istoriji.

Šibenik je drugi put igrao u finalu, posle sezone 2009/2010, kada je takođe izgubio od Hajduka.

Hajduk je tako osvojio utešni trofej, pošto nije uspeo da parira Dinamu koji je novi, stari šampion Hrvatske.