VOJVODINA SVOJIM GREŠKAMA PALA NA KIPRU: APOEL stekao prednost pred revanš, odluka pada u Novom Sadu!

liga konferencija

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od APOEL-a na Kipru u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija rezultatom 2:1

Utakmica je odigrana u pravim tropskim uslovima, što je mnogo više odgovaralo domaćinu.

APOEL je poveo golom Kvilitije u 33. minutu i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Vojvodina je izjednačila preko Zukića u 56. minutu.

APOEL je ponovo poveo u 65. minutu preko Dvalija i ispostavilo se da je to biio pobedonosni gol.

Vojvodina je imala par prilika da izjednači do kraja meča ali promene rezultata nije bio.

Revanš meč na programu je u Novom Sadu 3.avgusta, odnosno sledećeg četvrtka.

Pobednik ovog duela u narednom kolu igraće sa boljim iz dvomeča Vorskla (Ukrajina) - Dila Gori (Gruzija)

1 / 5 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 6 minuta

- Kod Apoela u igri su Radosav Petrović bivši igrač Partizana i Tomane nekadašnji napadač Crvene zvezde. Takođe je zanimljivo da na klupi Apoel sedi nekadašnji trener Zvezde Porrugalac Rikardo Sa Pinto.

85. minut - Domaćin zadovoljan vođstvom pokušava da umrtvi utakmicu.

80. minut - Dosta izmena u ovim momentima, što je očekivano zbog velike vrućine u Nikoziji.

Vojvodina

73. minut- Inicijativa Vojvodine nakon primljenog gola, Novosađani žele novo iznenađenje

65. minut - GOL, 2:1, DVALI! Velika greška Carevića koji je nakon kornera poleteo u prazno, a Dvali iskoristio poklon i Apoel ponovo vodi

59. minut - Sjajno brani golmabn Vojvodine Carević, ukrotio je još jedan opasan šut Kiprana. Domaćin žestoko pritiska

56. minut - GOOL, 1:1, ZUKIĆ! Sjajno je centrirao Čumić, a Zukić glavom sa pet metara matirao Beleca.

Vojvodina

51. minut - Apoel vrlo opasan, domaćin želi drugi gol, odbrana Vojvodine nekako odoleva. Carević sjajno brani.

48. minut- Rezervista Vukić promašio je zicer, izbio je sam ispred Beleca i šutirao pravo u njega.

- Trener Vojvodine Radoslav Batak nezadovoljan igrom svoje ekipe napravio je dvostruku izmenu. Jeličić i Vukić zamenili su Crnomarkovića i Vukčevića

46. minut - Utakmica je nastavljena

Vojvodina

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme domaćin ima minimalnu prednost

40. minut- Domaćin opasniji nakon vodećeg gola, Vojvodina prilično uzdrmana

33. minut - GOL, 1:0, KVILITIJA! Domaćin je krunisao inicijativu i poveo nakon centaršuta Sušića i konfuzije u odbrani Novosađana.

Vojvodina

27. minut - Igra se u jakom teškim uslovima, zbog velike vrućine u Nikoziji, sudijski tajm-aut da se igrači osveže

16. minut - Odlična prilika za Apoel, Carević sjajno interveniše i sprečava siguran pogodak. Šutirao je Čebake.

13, minut - Blaga terenska inicijativa Apoela, Vojvodina odlično organizovana i vreba iz kontre.

7. minut - Sjajna prilika za Vojvodina, odlična lopta za Čumića u prostor koji izlazi ispred golmana Beleca, ali šutira pravo u njega

1. minut- Utakmica je počela

APOEL (3-2-3-2): Belec - Sušić, Krespo, Dvoli - Kostadinov, Sarfo - Gomeš, Fetfocidis, Čebeke - Kvilitija, Vilson Eduardo.

VOJVODINA (4-3-3): Carević - Lazarević, Crnomarković, Antonijević, Traore - Milosavljević, Zukić, Nikolić - Baraje Čumić, Vukčević.

Fudbaleri Vojvodine gostuju Apoelu na Kipru u 2. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Trener Vojvodine Radoslav Batak izjavio je da njegova ekipa mora da odigra hrabro i disciplinovano i da je važno da u uvodnom delu meča bude iznad svog nivoa.

"Prethodnih nedelju dana dosta smo govorili o našem protivniku i svima je jasno da igramo protiv kvalitetne ekipe koja ima veliko iskustvo u kvalifikacijama u evropskim takmičenjima, u grupnoj fazi, čak i Lige šampiona, i koja ima tri-četiri puta veći budžet od nas", rekao je Batak.

"Mnogo je bitna ova prva, sutrašnja utakmica i ja sam to isticao i nekako smo kroz pripreme stalno mislili na Apoel i ovo je za nas veliki izazov i šansa", dodao je on.