PARTIZAN NIKAD JADNIJI: Crno-beli poraženi od kluba koji je osnovan pre 6 godina! Sabah stekao 2 gola prednosti pred revanš VIDEO

Kvalifikacije za LK

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija od Sabaha u Bakuu sa 2:0 (0:0).

Klub iz Azerbejdažana, koji je osnovan 2017. godine, pobedio je golovima Letića u 70. i Isaijeva u 74. minutu.

Revanš je za sedam dana u Beogradu, ali sudeći po viđenom crno-bele očekuje težak posao.

Partizan je za 90 minuta stvorio tek dve poluprilike, dok je domaćin propustio sijaset stopostotnih šansi. Sabah je promašio čak i penal. Najzaslužniji što crno-beli nisu primili i više golova je golman Aleksandar Jovanović, koji je odbranio penal i još 3-4 stopostotne šanse skinuo domaćin fudbalerima.

Prvu ozbiljniju šansu na meču imao je domaći tim u sedmom minutu. Centaršut u kazneni prostor uputio je Letić, a preko gola posle loše reakcije šutira Vinsent Til.

Prvu priliku Partizan je imao u 15. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Mateuš Saldanja i Ksander Severina. Saldanja je uputio odličnu asistenciju ka holandskom fudbaleru, kojeg pred golom zaustavljaju igrači Sabaha.

U nastavku meča Sabah je bio bolji rival, a treba izdvojiti udarac Tila iz kaznenog prostora u 18. minutu, koji je zaustavio golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu domaći klub je imao u trećem minutu nadoknade. Prvo je posle kornera glavom šutirao Anatoli Nurijev, čiji udarac brani golman crno-belih, a u nastavku akcije Jovanović zaustavlja i šut brazilskog igrača Kristijana.

Domaća ekipa je dobro započela i drugi deo meča i već u 48. minutu dolazi do nove šanse. Loptu je u kazneni prostor poslao Tili, a do nje stiže Nurijev, čiji šut dva puta pred golom blokira kapiten Partizana Svetozar Marković.

Pet minuta kasnije u šesnaesterac gostiju ulazi Džerl Margarita, a golman crno-belih Jovanović beleži još jednu dobru intervenciju.

U 68. minutu gruzijski sudija Giorgi Kruašvili dosuđuje penal za Sabah, nakon što je prekršaj nad Letićem napravio Severina.

Minut kasnije loptu na "belu tačku" stavlja Aleksej Isajev, a njegov šut brani čuvar mreže gostiju i šalje loptu u korner.

Posle kornera lopta na ivici kaznenog prostora stiže do Letića, koji šutira pod prečku i postiže vodeći gol za domaći tim.

U 74. minutu Sabah potvrđuje pobedu, nakon što je centaršut uputio Isajev, a loptu na putu do gola zakačio Aleskerov.

Do kraja duela nije bilo većih uzbuđenja, pa crno-beli u Beograd odlaze sa dva gola zaostatka.

Revanš meč se igra za sedam dana na stadionu Partizana. Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu za Ligu konferencija igra sa boljim iz duela FCSB (Rumunija) - Nordsjeland (Danska).

SABAH - PARTIZAN 2:0 (0:0)

2. POLUVREME

90+6. minut - Žuti karton za Isaijeva

Kapiten Sabaha je dobio žuti karton zbog povlačenja s leđa Šćekića.

90. minut - Igraće se šest minuta nadoknade

Sudija iz Gruzije je produžio utakmicu za šest minuta, ali po dešavanju na terenu deluje da Partizan ni u ovom periodu neće napraviti ništa.

84. minut - Izmena u napadu

Umesto Saldanje u igri je Nikolić.

82. minut - Izmena kod domaćina

Mutalimov menja Nurijeva.

77. minut - Nova šansa za Sabah

Ne staju domaćini ni posle dva gola.

74. minut - GOOOL! Domaćin je duplirao vođstvo

Isaijev je dodirnuo loptu posle centaršuta, ali dovoljno da pogodi mrežu Partizana. Domaćin apsolutno zasluženo vodi.

72. minut - Nova izmena u Partizanu

Duljaj je izmenjao ceo vezni red, umesto Kanutea u igri je Pantić.

70. minut - GOOOL! Sabah vodi

Kakva golčina Bojana Letića. Posle odbranjenog penala, domaćin je izveo korner, lopta je stigla do Letića koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao neodbranjivo.

69. minut - Brani Jovanović penal!

Aleksandar Jovanović je odbranio penal! Definitivno je igrač utakmice do sada. Šutirao je Isaijev.68. minut - Penal za Sabah!

Severina je skrivio najstrožu kaznu prekršajem nad Letićem.

66. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Izlaze Belić i Filipović, ulaze Šćekić i Stojković. Pozicija za poziciju, zadnji vezni i desni bek, ne menja Duljaj sistem.

63. minut - Sabah ponovo u velikoj prilici

Domaćin je izveo korner, Čakla je bio najviši u skoku, ali je njegov šut otišao tik iznad prečke.

61. minut - Konačno i Partizan u napadu

Antić je centrirao sa levog krila, Saldanja je bio na šest metara od gola, primirio je loptu, ali nije uspeo da je jače šutne.

58. minut - Izmena u napadu Sabaha

Umesto Apeha u igri je Volkovi.

55. minut - Natho menja Kalulua

Nije se proslavio Kalulu, a menja ga u sredini terena Natho.

53. minut - Jovanović ponovo spasao Partizan

Golman crno-belih briljira. Spasao je još jednom gol. Margarita je šutirao sa 10-tak metara sa desnog boka u dalji ugao, a Jovanović paradom izbacio loptu.

51. minut - Apeh požuteo

U dva minuta dva žuta kartona za igrače iz Azerbejdžana. Apeh je kažnjen zbog prekršaja nad Saldanjom.

50. minut - Kristijan požuteo

Kristijan je povukao s leđa Kanutea i dobio žuti karton.

49. minut - Au kakva šansa za domaćina

Neverovatna prilika za Sabah. Nurijev je iskoristio kiks odbrane Partizana, stigao na 6-7 metara od gola Partizana, ali je njegov šut prvo blokirao Marković , potom i Jovanović.

Nije bilo izmena u poluvremenu.

1. POLUVREME

45+2. minut - Jovanović je izvadio loptu iz gola

Opasan napad domaćina po levoj strani, Ilić je sprečio Letića. Posle kornera velika prilika za domaćina, ali Jovanović dva puta brani bukvalno na gol crti. Šutirali su, prvo Nurijev glavom, potom i Kristijan nogom.

45. minut - Tri minuta produžetka

Sudija Giorgi Kruašvili iz Gruzije produžio je prvo poluvreme za tri minuta.

38. minut - Opao ritam igre

I jedni i drugi dugim loptama pokušavaju da rasterete prostor pred svojim golom.

32. minut - Korner za Sabah

Domaćini su bili u dobroj poziciji, ali se odbranio Partizan.

29. minut - Menig je oprobao šut

Kvinsi Menig je dobio loptu na levoj strani, okrenuo se i probao šut, ali bolje da nije. Lopta je otišla daleko od gola.

26. minut - Sabahu opravdano poništen gol

Sabah je postigao gol, ali je on opravdano poništen i zbog ofsajda i zbog igranja rukom strelca Apeha.

20. minut - Umalo kiks domaćina

Loša procena lopte golmana Imanova, na sreću domaćina stigao je na vreme da se ispravi.

18. minut - Til šutira, Jovanović brani

Opasan napad Sabaha, Til je šutirao sa 15-tak metara, a Jovanović bio dobro postavljen.

15. minut - Velika prilika za Severinu

Sjajan pas Saldanje ka Severini, ovaj je ušao do ivice peterca, ali je loše završio. Utisak je da je Partizan oštećen za korner u ovoj situaciji.

12. minut - Prvi šut fudbalera Partizana prema golu

Saldanja je šutirao sa 20-tak metara, ali je to bilo slabo. Ipak, beleži se prvi šut ka golu domaćina.

11. minut - Antić upropastio akciju

Partizan je praktično prvi put na meču vezao 5-6 pasova, lopta je došla do Antića, koji je pokušao da centrira sa leve strane, ali je lopta otišla daleko preko gola.

8. minut - Til promašio nemoguće

Najbolja šansa na utakmici, Letić je pobegao po levoj strani, centrirao, a Til sa šest metara neometan šutirao preko gola.

4. minut - Žuti karton za Belića

Zvuči neverovatno, ali Belić je za prvi start dobio žuti karton. Belić je ramenom ušao u putanju domaćem fudbaleru, a sudija iz Gruzije s odmah mašio za džep. Bojan Letić je izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla preko gola.

3. minut - Prvi opasan napad domaćina

Tile je prošao po desnoj strani, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali preko gola. Nije zadovoljan Duljaj činjenicom da su ga defanzivci pustili da dođe u situaciju da šutira.

2. minut - Partizan je organizovao prvi opasniji napad

Kanute je stigao do šesnaesterca, Menig zatim pokušao da centrira ka petercu, ali su domaćini uspeli da se odbrane.

Sabah, Partizan

Trener Partizana Igor Duljaj izveo je očekivan sastav. Saldanja predvodi napad, a ofanzivnu liniju tima dopunjavaju po krilima Menig i Ksander Severina. Iza njih je Kalulu, koji je dobio prednost ispred Natha.

SABAH - PARTIZAN

Stadion: Alinja (Baku)

Sudija: Giorgi Kruašvili (Gruzija)

SABAH: Imanov - Sejdijev, Handudi, Čakla, Letić - Kristijan, Isaev, Til - Margarina, Ape, Nurlijev. Trener: Murad Musajev.

Rezerve: Samiguljin, Mehbalijev, Dašdamirov, Sejidov, Mutalimov, Volkov, Alekperov, Nurijev, Džafarov, Alaskarov.

PARTIZAN: Jovanović - Filipović, Ilić, Marković, Antić - Kanute, Belić - Severina, Kalulu, Menig - Saldanja. Trener: Igor Duljaj.

Fudbaleri Partizana od 18 časova debituju u Evropi u sezoni 2023-24.

Crno-beli će u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija gostovati azerbejdžanskom Sabahu u Bakuu.

Tim Igora Duljaja je bio slobodan u drugom kolu, dok je Sabah (u prevodu zora) bio bolji u dvomeču sa letonskim RFS-om.

Trener fudbalera Partizana Igor Duljaj rekao je da Sabah ima odličan tim, ali da njegova ekipa nije "spuštenog garda" došla u Baku i da veruje da može da odigra kvalitetno u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

"Kvalitetan trener (Murad) Musajev, mlad stručnjak, imaju mnogo kvalitetnih pojedinaca u timu, Isajev, Da Silva, Mikel, imaju odličan tim. Posebno su opasni kada se oduzme lopta, imaju brz kontranapad. Moramo da obratimo pažnju, imaju brze igrače, biće veoma interesantna i teška utakmica", rekao je Duljaj na konferenciji za novinare u Bakuu.

Fudbaleri Partizana igraju u četvrtak od 18 časova u Bakuu protiv Sabaha, prvu utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

"Daleko od toga da dolazimo spuštenog garada. Iako smo odigrali samo dve utakmice, te dve utakmice u prvenstvu daju nam nadu da možemo da prikažemo kvalitetan fudbal, a sada imamo i veću obavezu zbog naših navijača", naveo je Duljaj.

On je rekao da je Sabah u prethodnom periodu pokazao da ima jak tim.

"To je tim koji prima malo golova. Imaju mlad tim i kvalitetne igrače. Pored toga što ćemo imati ozbiljnog protivnika, imamo još jednu ozbiljnu stvar, ovde je izuzetno toplo i velika je vlažnost, možda će to biti dodatni problem", dodao je trener crno-belih.

Fudbaler Partizana Svetozar Marković rekao je da nijedna evropska utakmica nije laka, ali da se nada najboljem.

"Kao i pred svaku utakmicu u kvalifikacijama očekivanja su da prođemo dalje. Uradili smo analizu protivnika i nadamo se da će sve biti u redu. Neće biti laka utakmica, kao nijedna evropska, očekuje nas težak zadatak, nadamo se najboljem", naveo je Marković.

Pobednik ovog dvomeča sastaće se u baražu za Ligu konferencija protiv boljeg iz duela između Steaue i Nordsjelanda. Ukoliko eliminiše azerbejdžanski Sabah, Partizan bi u prvom susretu baraža bio gost, a revanš bi se igrao u Beogradu.