MAKABI PONOVO KOBAN PO BORJANA: Slovan nemoćan u Izraelu, Rakov i Haifa u plej-ofu kvalifikacija za LŠ

Liga šampiona

Fudbaleri poljskog Rakova plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanš meču pobedili u gostima Aris Limasol sa 0:1.Rakov je slavio i u prvom meču na svom terenu sa 2:1.

Strelac odlučujućeg gola na večerašnjem meču bio je Fran Tudor u 49. minutu.

Rakov će u poslednjem, četvrtom kolu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Kopenhagen-Sparta Prag.

Plasman u plej-of obezbedio je i Makabi Haifa, pošto je u revanšu kao domaćin savladao Slovan iz Bratislave sa 3:1.

U prvom meču, Makabi je u gostima slavio sa 2:1.

Makabi je poveo golom Franzdija Pjerota u 29. minutu, a prednost je duplirao golom Dia Sabe u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Gol za Slovan je postigao Marko Tolić u 85. minutu.

Konačan rezultat od 3:1 je postigao Din David u trećem minutu zaustavnog vremena.

Za Slovan brani Milan Borjan doskorašnji golman Crvene zvezde, za koga je Makabi ponovo bio koban, jer je izraelski šampion prošlog leta izbacio srpskog na putu ka Ligi šampiona.

Makabi će u poslednjem kolu igrati protiv Jang Bojsa.