NEMANJA GUDELJ TRAGIČAR: Mančester siti na penale dobio Sevilju i osvojio Super kup VIDEO

Super kup

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su Super kup Evrope.

Aktuelni osvajač Lige šampiona je u Atini savladao Sevilju posle izvođenja penala sa 6:5. Posle 90 minuta je bilo 1:1.

Tragičar utakmice je srpski reprezentativac Nemanja Gudelj koji je promašio poslednji penal u seriji.

Sevilja je povela u 25. minutu golom En Nesrija, a izjednačio je Kol Palmer u 63. minutu.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Prvih devet izvođača su bili precizni, a onda je Nemanja Gudelj promašio za produžetak serije.

MANČESTER SITI - SEVILJA 1:1 (0:1)

PENALI

- - Nemanja Gudelj je promašio penal! Mančester siti je osvojio Super kup

5:4 - Velika sreća za Siti, Voker je šutirao, a lopta prošla ispod ruke Bonoa.

4:4 - Mondijel ne promašuje.

4:3 - Griliš gađa po sredini i pogađa za novo vođstvo.

3:3 - Rakitić za izjednačenje.

3:2 - Kovačić donosi novu prednost Sitiju.

2:2 - Rafa Mir donosi Sevilji izjednačenje.

2:1 - Hulijan Alvarez je savladao Bona.

1:1 - Okampos je izjednačio

1:0 - Siti vodi, Haland je strelac

2. POLUVREME

Kraj regularnog toka! Penali će odrediti pobednika Super kupa.

90+3. minut - Dvostruka izmena u Sevilji

Izlaze En Nesiri i Lamela, a ulaze Rafa Mir i Suso. Očigledno se uvode igrači koji dobro izvode penale.

90+1. minut - Bono brani

Velika prilika za Siti, Ake je šutirao u padu glavom sa peterca, golman Sevilje sjajno intervenisao.

90. minut - Žuti za Huanlua

Huanlu je požuteo, a omogućio i Sitiju slobodan udarac na oko 25 metara od gola.

84. minut - Prva izmena u Sitiju

Umesto strelca Kola Palmera u igri je Hulijan Alvarez.

83. minut - Izmena u Sevilji

Gonzalo Montijel menja Hesusa Navasa.

70. minut - Prva izmena u Sevilji

Umesto Olivera Toresa u igri je Huanlu.

69. minut - Ponovo Palmer preti

Mogao je da se proslavi Kol Palmer. Na sjajan način je prevario odbranu Sevilje, poslao centaršut na drugu stativu, ali je Bono intervenisao.

67. minut - Gvardiol pokušao

Defanzivac Sitija se našao na ivici šesnaesterca Sevilje, uputio je udarac, ali je izblokiran.

64. minut - Sanjaće navijači Sevilje En Nesirija

Jeste Marokanac bio strelac jedinog gola za sada za Sevilju, ali je čudo šta je promašio. Ponovo je bio 1 na 1 sa Edersonom, i ponovo je golman Sitija izašao kao pobednik.

63. minut - GOOOL!

Palmer je strelac. Napadač Sitija je lepo reagovao posle centaršuta i glavom lobovao Bonoa.

62. minut - Žuti za Lamelu

Erik Lamela je opomenut zbog starta nad Akeom.

60. minut - Šta sve Sevilja promašuje

Kontra Španaca 3 na 2, lopta je stigla do strelca En Nesirija, ali je golman Sitija Ederson padom u noge uspeo da odnese loptu.

57. minut - En Nesiri kasni

Okampos pravi dar-mar po desnoj strani Sitija, protutnjao je, centrirao, ali je En Nesiri zakasnio da reaguje.

52. minut - I ponovo En Nesiri u šansi

Odlično radi tandem Okampos - En Nesiri, ali bez učinka. En Nesiri je otišao previše ukoso i nije mogao da šutira bolje od toga da pogodi spoljni deo mreže.

50. minut - Neverovatan promašaj Sevilje

Mogao je strelac gola En Nesiri da se proslavi. Okampos je povukao kontru, poslužio svog napadača, koji je izašao potpuno sam ispred golmana Edersona, a onda šutirao pravo u njega.

Od ove sezone važi pravilo da nema dodatnih 30 minuta u slučaju nerešenog rezultata.

Odmah će se izvoditi jedanaesterci.

1. POLUVREME

43. minut - Sporna situacija

Okampos je kod aut linije u visini šesnaesterca oborio Griliša koji ga je već zaobišao. Međutim, sudija Leteksje nije pokazao žuti karton iako je bio očigledan.

38. minut - Opasnost za Sevilju

Izveo je Siti dva uzastopna kornera, ali bez gola. Rodri je skočio posle prvog, a njegov šut je neko od fudbalera Sevilje skrenuo u novi korner. Posle drugog nije bilo opasnosti po španski tim.

33. minut - Prvi žuti karton na meču

Fudbaler Sevilje Bade prvi je upisani fudbaler. On je nepropisno srušio Halanda na nekih 22-23 metara od svog gola. Ništa od slobodnjaka, Foden je pogodio živi zid.

31. minut - Umalo 2:0 Lamela se ponovo našao u šansi posle odlične akcije Sevilje. Šutirao je, a lopta je prohujala pored gola.

25. minut - GOOOL!

Sevilja vodi! Gol je postigao En Nesiri. Skočio je pored Gvardiola i zatresao mrežu Mančester sitija.

16. minut - Griliš je pokušao

Napadač Sitija je šutirao sa ivice šesnaesterca, gađao je dalji ugao, ali je ponovo Bono briljirao i poslao loptu u korner.

11. minut - Gvardiol pokušao da obraduje Gvardiolu

Novopridošli hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol pokušao je iz daljine, ali lopta odlazi preko gola.

9. minut - Velika prilika za Siti

Najbolja prilika do sada, Ake je sa nekih 5-6 metara šutirao glavom, ali je Bono ponovo bio na mestu i spasao gol.

7. minut - Siti je prvi put pripretio

Palmer je šutirao sa 17 metara u okvir gola, ali marokanski reprezentativac Bono hvata loptu.

2. minut - Lamela prvi pripretio

Prva konkretna akcija na meču, Sevilja je bila u napadu, a Lamela šutirao sa 20-tak metara. Neprecizno.

Mančester siti je žestoko oslabljen, pošto se Kevin De Brujne ozbiljnije povredio i upitan je nastavak sezone.

Uoči utakmice minutom ćutanja je odata počast ubijenom navijaču AEK-a Mihalisu Kacurisu.

MANČESTER SITI - SEVILJA

Stadion: Karaiskaki, Atina

Sudija: Fransoa Leteksije (Francuska)

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Akandži, Gvardiol, Ake - Kovačić, Rodri - Palmer, Foden, Griliš - Haland. Trener: Pep Gvardiola.

SEVILJA: Bono - Navas, Bade, Gudelj, Akunja - Jordan, Rakitić - Okampos, Tores, Lamela - En-Nesiri. Treber: Hoze Luis Mendilibar.

Atinski stadion "Karaiskaki" domaćin je duela dva najuspešnija tima u Evropi u prošloj sezoni, osvajača Lige šampiona Mančester Sitija i osvajača Lige Evrope Sevilje.

Siti je dominirao prošle sezone u Evropi i Engleskoj, a u finalu najelitnijeg takmičenja je sa 1:0 savladao Inter. Utakmica je odigrana na Olimpijskom stadionu "Ataturk" u Istanbulu, a jedini gol na meču je postigao Rodri u 68. minutu.

Sevilja je prethodnih godina praktično bila "unapred viđena" kao pobednik Lige Evrope, jer je čak sedam puta u poslednjih 15-tak godina bila osvajač. U sezoni za nama je Sevilja na "Puškaš areni" u Budimpešti savladala Romu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 4:1, pošto je regularni deo utakmice završio sa 1:1.

Početak je sezone i teško je proceniti koja ekipa je trenutno u boljoj formi, ali nema sumnje da će nam priuštiti sjajnu fudbalsku predstavu.