LIVERPUL SLAVIO POSLE PREOKRETA: Brajton i Brentford SILNI na gostovanju

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Bornmut sa 3:1, u utakmici drugog kola Premijer lige.

Antuan Semenjo u trećem minutu donosi prednost gostima posle velike greške odbrane Liverpula.

Rezultat je u 28. minutu izjednačio Luis Dijas, da bi osam minuta kasnije gol za vođstvo Liverpula postigao Mohamed Salah.

Egipatskom napadaču udarac sa "bele tačke" je odbranio golman Neto, ali je u nastavku Salah došao do lopte i postigao drugi gol za domaći tim.

Liverpul je od 58. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Aleksis Makalister, koji je u letnjem prelaznom roku pojačao klub.

Ipak, Liverpul je četiri minuta kasnije potvrdio pobedu pogotkom Dioga Žote.

Liverpul ima četiri boda u Premijer ligi, a Bornmut ostaje na jednom bodu.

U sledećem kolu izabranici Jirgena Klopa gostuju Njukaslu, dok Bornmut dočekuje Totenhem.

Fulam

Brentford je na gostovanju savladao Fulam u gradskom derbiju Londona sa 3:0.

Joan Visa je postigao vodeći gol za Brentford u 44. minutu, da bi na 2:0 povećao Brijan Mbemo u 66. minutu sa penala.

Od 66. minuta Fulam je igrao sa desetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Tim Rim.

Konačan rezultat postavio je Mbemo pogotkom u trećem minutu nadoknade.

Ceo meč za Fulam je odigrao srpski fudbaler Saša Lukić.

Brentfordu je ovo četvrti bod u novoj sezoni, a Fulam je ostao na tri boda.

U narednom kolu oba tima igraju nove gradske derbije, Brentford dočekuje Kristal Palas, dok Fulam gostuje Arsenalu.

Brajton

Brajton je na gostovanju savladao Vulverhempton sa 4:1.

Gosti su do druge pobede u Premijer ligi stigli golovima Kaorua Mitome u 15, Pervisa Estupinjana u 46, i Solija Marča u 51. i 55. minutu.

Jedini gol za Vulverhempton postigao je Hvan Hi Čan u 61. minutu.

Domaći tim je u završnici meča ostao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton pokazan Mateusu Nunesu.

Brajton je trenutno na prvom mestu Premijer lige sa maksimalnim učinkom, dok je Vulverhempton poslednji 20. bez bodova.

Naredni meč Brajton igra na svom terenu protiv Vest Hema, a Vulverhempton gostuje Evertonu.