TOTALNA EKSTAZA U ATINI! AEK ide u plej-of Lige šampiona - Domagoj Vida ŠOKIRAO Dinamo u 100. minutu (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA

Neverovatna utakmica viđena je večeras u Atini - AEK je se plasirao u plej-of Lige šampiona pošto je u revanšu uspeo da izbori 2:2 u samoj završnici susreta.

Zarepčani nisu uspeli da nadoknade gol zaostatka iz prve utakmice, a nije da nisu imali priliku za to. Imali su velikih 2:0, ali je grčki tim u samoj završnici susreta uspeo da napravi čudo o kojem će se pričati danima.

U nadoknadi prvog poluvremena Šutalo je zatresao mrežu domaćeg tima, dok je Ljubičić to isto učinio u 65. minutu.

Dinamo je imao prolaz u narednu fazu sve do 93. minuta kada je Arauho na radost brojne publike poravnao ukupni rezultat za produžetke. U 10. minutu sudijske nadoknade Garsija sa bele tačke šutira, lopta se odbija od Livakovića i celokupnom raspletu stiže do Domagoja Vide koji stavlja tačku na ovaj susret.

U poslednjem kolu kvalifikacija, AEK će igrati protiv Antverpena.

2. POLUVREME

90 + 10. minut - Garsija je promašio penal, a ispred gola Dinama u tom trenutku najbolje se snašao Domagoj Vida koji pogađa mrežu Livakovića za 2:2.

90 + 2. minut - GOL! Arauho za produžetke!

80. minut- Crveni karton za Mihaličenka! Ali, VAR je reagovao i pokazao sudiji da prekršaj nije napravio Ukrajinac nego Šutalo, koji je dobio žuti karton.

69. minut - Gaćinović u sjajnoj prilici - Livaković je jedva intervenisao

67. minut - U igru ulazi srpski fudbaler Mijat Gaćinović

65. minut - GOL! Ljubičić postiže pogodak koji vodi Zagrepčane u plej-of Lige šampiona

57. minut - ŠANSA ZA AEK! Amrabat je u odličnoj prilici, pokušao da je nadmudri Livakovića koji danas besprekorno brani

55. minut - PRILIKA ZA AEK! Jonson pokušava snažnim šutem, ali Livaković brani

50. minut - Igra se sa dosta prekida, Zagrepčani za sada imaju rezultat koji ih vodi u produžetke

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

1. POLUVREME

45 + 2. minut - GOL! Dinamo vodi u revanšu - Špikić strelac za goste

33.minut - Žuti karton za Ivanušeca!

23. minut - Izgubili su Grci loptu na svojoj polovini, Bulat je dobro vratio Petkoviću na ivici šesnaesterca, ali njegov udarac je bio preslab

17. minut - LIVAKOVIĆ SPASAVA DINAMO! Malo je falilo da Cuber postigne gol

9. minut - Domaćin dugim loptama pokušava da se približi golu tima iz Zagreba

3. minut - PRILIKA I ZA DINAMO! Ipak, udarac Šopkića je izblokiran

2. minut - SJAJNA ŠANSA ZA AEK! Hajsafi je prošao po levoj strani i ušao u čistu šansu, ali je pucao slabo i pored gola

20.45 - Meč je počeo minutom ćutanja

SASTAVI

AEK: Stanković, Hajsafi, Vida, Moukoudi, Simanski, Amrabat, Jonson, Zuber, Rota, Pineda, Garsia

DINAMO: Livaković - Mihaljičenko, Šutalo, Ristovski, Moharami, Ljubičić, Mišić, Bulat - Špikić, Petković, Ivanušec

1 / 3 Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

20.29 - Ogromna slika ubijenog navijača na tribinama

Fotografija ubijenog navijača Mihalisa Katourisa nalazi se na tribinama stadiona, dok su oko objekta nezapamćene mere bezbednosti, prenosi grčka televizija "Antena 1".

Prethodnih dana glavna tema medija bio je pravac u kojem ide istraga posle ubistva navijča u Atini, dok je ono što se dešava na travnatoj podlozi palo u drugi plan.

Atinjani su u prvom meču razneli hrvatski tim na Maksimiru i obezbedili lepu prednost pred revanš, a sada je na Zagrepčanima težak zadatak da poprave utisak u gostima.