PRVI PUT U ISTORIJI: Fudbalerke Španije šampionke sveta

Mundijal

Ženska fudbalska reprezentacija Španije osvojila je danas Svetsko prvenstvo, pošto je u finalu u Sidneju pobedila Englesku sa 1:0.

Jedini gol postigla je kapiten Olga Karmona u 29. minutu i donela je ženskoj reprezentaciji Španije prvu titulu svetskog prvaka.

Fudbalerka Engleske Lusi Bronz izgubila je loptu na sredini terena, Mariona Kaldenti dodala je do Karmone koja je preciznim udarcem poslala loptu u levi ugao golmana ;Meri Erps.

Španija je bila bolja od aktuelnih evropskih šampionki, imala je više šansi i posed lopte.

Obe ekipe pogodile su po jednom okvir gola, u 16. minutu prečku je pogodila Loren Hemp, a u prvom minutu nadoknade prvog poluvrmena lopta je udarila u stativu posle šuta Salme Paraljuelo.

Španija je imala priliku da udvostruči prednost u 69. minutu, kada je posle upotrebe VAR tehnologije dosuđen jedanaesterac nakon što je Kira Volš igrala rukom.

Šutirala je Dženi Ermoso, ali je Erps odbranila penal.

Španija je do kraja sigurno igrala, sačuvala prednost i prvi put u istoriji postala svetski šampion.