PETARDA LAJPCIGA! Štutgart pretpreo TEŽAK PORAZ u Bundesligi - poveo, pa osetio moć "bikova"

BUNDESLIGA

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Štutgart sa 5:1, u utakmici drugog kola Bundeslige.

Gosti su poveli golom Serua Girasija u 35. minutu, da bi u drugom poluvremenu Lajpcig napravio potpuni preokret.

Prvo je rezultat izjednačio Benjamin Henriks u 51. minutu, usledio je gol Danija Olma u 63. minutu za vođstvo, a potom pogotke za Lajpcig postižu i Lois Openda u 66, Kevin Kampl u 74. i Ćavi Simons u 76. minutu.

Lajpcigu je ovo prva pobeda u prvenstvu, nakon što su poraženi od Bajer Leverkuzena (2:3), dok je Štutgart doživeo prvi poraz, posle ubedljivog trijumfa nad Bohumom (5:0).

U narednom kolu Lajpcig gostuje Union Berlinu, a Štutgart dočekuje Frajburg.