MAKEDONCI PONOVO KOBNI PO ITALIJANE: Azuri u teškoj situaciji za plasman na Evropsko prvenstvo

Loš debi Spaletija

Fudbaleri Severne Makedonije i Italije odigrali su večeras u Skoplju nerešeno 1:1, u utakmici petog kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Italija, aktuelni evropski prvak, povela je golom Čira Imobilea u 47. minutu.

Domaća selekcija je do boda došla golom Enisa Bardija iz slobodnog udarca u 81. minutu. Tako su Makedonci još jednom došli glave Azurima, posle pobede u baražu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo prošle godine u Kataru.

Na klupi Italije debitovao je Lučano Spaleti, nakon što je Roberto Mančini preuzeo selekciju Saudijske Arabije.

Italija i Severna Makedonija zauzimaju treće, odnosno četvrto mesto sa po četiri boda. Italija je odigrala tri utakmice, a Severna Makedonija četiri meča.

U Grupi C vodi Engleska sa 13 bodova (pet utakmica), dok je Ukrajina druga sa sedam bodova (četiri utakmice).

U sledećem kolu za tri dana Italija dočekuje Ukrajinu, a Severna Makedonija gostuje Malti.

Kosovo i Švajcarska odigrali su večeras u Prištini nerešeno 2:2, u utakmici petog kola Grupe I.

Remo Frojler je doveo goste u vođstvo u 14. minutu, dok je domaća selekcija izjednačila preko Vedata Murićija u 65. minutu.

Švajcarska je do nove prednosti došla posle autogola Amira Rahmanija u 79. minutu, da bi Murići drugim golom u četvrtom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

U istoj grupi Rumunija i Izrael su u Bukureštu odigrali nerešeno 1:1.

Vodeći gol za Rumuniju postigao je Denis Alibek u 27. minutu, a Izrael je do boda stigao pogotkom Oskara Gluha u 53. minutu.

Švajcarska vodi u Grupi I sa 11 bodova, druga Rumunija ima devet, Izrael je treći sa osam bodova, Belorusija i Kosovo imaju po četiri, a poslednja Andora ima dva boda.

U narednom kolu za tri dana Švajcarska dočekuje Andoru, Rumunija na svom terenu igra protiv Kosova, a Izrael je domaćin Belorusiji.