PARTIZAN DRUGI UZASTOPNI PUT NADOKNADIO 2 GOLA MINUSA: Crno-beli sa 2 PENALA vaskrsli protiv Radnika i preskočili Zvezdu na tabeli

7. kolo

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice sa 3:2 (0:2) na svom terenu u Humskoj.

Crno-beli su napravili totalni preokret u drugom poluvremenu i posle sedmog kola stigli do drugog mesta na tabeli, preskočivši Crvenu zvezdu.

Partizan sada ima 16 bodova, bod više u odnosu na večitog rivala, uz utakmicu manje. Na čelu tabele je TSC sa 19 bodova.

Tim Igora Duljaja je drugi uzastopni put nadoknadio dva gola minusa. I IMT u prošlom kolu je vodio sa 2:0, a crno-beli su preokrenuli na 3:2.

Radnik je poveo evrogolom Gašića u 7. minutu. Bila je to kontra gostiju, Gašić je primio loptu u šesnaestercu i desnom nogom sa desne strane šutirao u suprotni ugao gola Jovanovića.

Gosti su duplirali vođstvo u 28. minutu. Bila je to kontra 3 na 1. Golman Jovanović je odbranio prvi šut, ali je na loptu naleteo Duronjić i poslao loptu u mrežu.

Bila je ovo utakmica i sa dosta spornih situacija. Prva veća je viđena u 38. minutu, kada je poništen gol Partizanu. Saldanja je poslao loptu u mrežu posle dodavanja Severine. Posle višeminutnog prekida i pomoći VAR-a, sudija Trifković je poništio gol zbog prekršaja Severine nad Hajdarevićem.

U drugom poluvremenu Partizan je krenuo na sve ili ništa. Zahid je u 61. minutu postigao prvenac u dresu Partizana. Dobio je sjajan pas od Nikolića i matirao Ranđelovića, koji je do tada činio čuda na golu.

U 81. minutu Saldanja je iz penala izjednačio. Prethodno je Brazilac oboren od strane Milićevića.

Sva tri boda Partizanu je doneo Natho iz penala u 98. minutu. Prethodno je Oreščanin s leđa gurnuo Saldanju u gol šansi. Ponovo je VAR konsultovan zbog eventualnog ofsajda, ali je ovog puta presudio u korist crno-belih.

PARTIZAN - RADNIK 3:2 (0:2)

2. POLUVREME

102. minut - Kraj utakmice!

99. minut - Izmena u Partizanu

Saldanja izlazi, ulazi Antić. Duljaj pojačava odbranu.

98. minut - GOOOL! Natho iz penala za totalni preokret - 3:2

Pogodio je Natho, iako je Ranđelović bio na lopti. Izraelac je šutirao u levi donji ugao, golman gostiju zakačio loptu.

94. minut - Žuti karton za golmana Partizana

Aleksandar Jovanović je požuteo, dotrčao je sa svog gola na suprotnu stranu

94. minut - Crveni karton za Oreščanina

Defanzivac gostiju je isključen.

93. minut - Penal za Partizan, drugi na meču

Saldanja je gurnut s leđa u situaciji kada je trebao da ubaci loptu u mrežu. Kalulu je lobovao Ranđelovića, Saldanja je bio na gol crti, a Oreščanin ga gurnuo.

VAR soba je intervenisala zbog mogućeg ofsajda.

93. minut - Belić šutira, Ranđelović brani

Belić šutira, Ranđelović brani.

92. minut - Veliki promašaj Ilića

Centrirao je Natho, a Ilić promašio sa 3-4 metra.

90. minut - Šest minuta produžetka

Sudija Dejan Trifković je produžio utakmicu za šest minuta, nezadovoljni crno-beli smatraju da je trebao više da produži.

90. minut - Izmena u Partizanu

Severina izlazi, ulazi Baždar.

81. minut - GOOOL! Partizan izjednačio sa bele tačke - 2:2

Saldanja je izjednačio! Brazilac je posle prekršaja nad njih uzeo loptu i pogodio donji levi ugao gola golmana Ranđelovića.

Interesantno je da penal nije izveo Natho, koji obično izvodi penale za Partizan. Razlog je jednostavan, Ranđelović je prvi, i za sada jedini, golman u Srbiji koji je uspeo da odbrani penal Izraelcu.

Partizan je u prošlom kolu uspeo da nadonkadi 0:2 protiv IMT-a na gostovanju i slavi sa 3:2.

80. minut - Penal za Partizan

Saldanja je oboren, Trifković je pokazao na belu tačku. Brazilac je okrenuo Milićevića, a onda pao.

75. minut - Izmena u Partizanu

Aldo Kalulu menja Šehovića.

73. minut - Velika prilika za Radnik

Radnik je imao kontru tri na dva, Marković u poslednjem trenutku stiže Tomaševića i blokira njegov šut.

71. minut - Ilić šutira preko gola

Partizan je dobio slobodan udarac, Natho je nabacio, a Ilić šutirao glavom preko gola.

68. minut - Trostuka izmena u Radniku

Ulazi Luka Čumić, izmazi Petar Kunić. Ulazi Nemanja Tomašević, izlazi Vukašin Bogdanović. Ulazi Sejni Ndži, izlazi Filip Jović. Radnik je iskoristio svih pet izmena.

65. minut - Tuča na terenu

Opšti haos i nervoza. Žuti karton za Natha iz Partizana i golmana Ranđelovića iz Radnika. Haos je izazvao Ranđelović koji je počeo da se previja posle uhvaćene lopte.

61. minut - GOOOL! Zahid smanjuje rezultat - 1:2

Gajas Zahid postiže prvenac u dresu Partizana. Uposlio ga je Nikolić posle akcije koju je započeo Natho.

60. minut - Žuti karton za Abubakara

Sadik Abubakar je dobio žuti karton pošto je presekao prekršajem kontru Partizana.

59. minut - Izmena u Radniku

Vuk Mitošević izlazi, Ilija Milićević ulazi.

57. minut - Serija kornera Partizana

Crno-beli su izveli već četvrti korner u nastavku, igraju se viktorije pred golom gostiju.

54. minut - Nikolić promašio nemoguće

Nikolić je primio loptu na 7-8 metara od gola gostiju, a onda neometan šutirao preko gola.

51. minut - Zahid u šansi

Ranđelović brani šut Zahida sa desetak metara.

46. minut - Saldanja pokušao

Ofanzivno je krenuo Partizan u drugom poluvremenu, pa i nema drugu opciju. Saldanja je šutirao sa ivice šesnaesterca preko gola.

46. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Nemanja Nikolić pojačava napad crno-belih, ulazi i Zahid. Izašli su Frank Kanute i Kvinsi Menig.

1. POLUVREME

42. minut - Crveni karton za Šćekića

Aleksandar Šćekić je isključen, pošto je prigovarao sa klupe.

40. minut - Žuti karton za trenera gostiju

Zoran Ljubinković je zapisan zbog prigovora.

40. minut - Prva izmena u Radniku

Srđan Kočić menja Duronjića zbog povrede.

39. minut - Poništen gol Partizanu! Saldanja je postigao gol, VAR preinačio odluku

Dobra akcija Partizana, Severina je ubacio do Saldanje, ovaj postigao gol. Ali, gosti se žale na faul u akciji koja je prethodila golu. VAR soba je konsultovana. Trifunović gleda ovu situaciju. Faul je nad Hajdarevićem.

35. minut - Žuti karton za Franka Kanutea

Fudbaler Partizana oborio je na sredini terena Duronjića.

27. minut - GOOOL! Duronjić duplirao vođstvo - 0:2

Kontra gostiju posle kornera, tri na jedan, Duronjić je strelac. Pogrešili su Belić i Kanute, Jovanović je odbranio šut Gašića, lopta se odbila do Duronjića koji je pogodio mrežu.

26. minut - Ranđelović začarao mrežu

Kakve odbrane golmana Radnika Stefana Ranđelovića. Pokušali su Natho, Severina, Belić...

22. minut - Natho pogađa stativu

Sjajna akcija Partizana, Natho j uleteo u šesnaesterac, šutirao u suprotan ugao i pogodio stativu. Utisak je i da je golman Ranđelović zakačio loptu, dovoljno da je skrene.

13. minut - Novi nalet Radnika

Gosti igraju otvoreno, Duronjić je šutirao pored gola.

10. minut - Ponovo Saldanja

Natho je izveo slobodan udarac, njegov centaršut je glavom zahvatio Saldanja, ali lopta odlazi preko gola.

6. minut - GOOOL! Radnik vodi golom Mateje Gašića - 0:1

Evrogol Gašića, primio je loptu u kaznenom prostoru, šutirao iskosa sa desne strane u suprotan ugao i matirao Jovanovića. Prvi napad gostiju i odmah gol.

6. minut - Velika greška golmana Radnika

Ranđelović je dodao loptu fudbalerima Partizana na oko 30 metara od svog gola, ali Natho nije bio precizan.

5. minut - Saldanja u prvoj šansi

Brazilac je šutirao sa 15-tak metara, brani golman Radnika Ranđelović.

Jako slaba poseta u Humskoj, posledica bojkota grobara.

Partizan u prvom poluvremenu napada ka južnoj strani, što je retkost.

PARTIZAN - RADNIK

Stadion Partizana

Sudija: Dejan Trifković

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Šehović - Kanute, Belić - Severina, Natho, Menig - Saldanja. Trener: Igor Duljaj

RADNIK: Ranđelović - Abubakar, Vranjnin, Oreščanin - Gašić, Hajdarević, Mitošević, Jović - Duronjić, Kunić, Bogdanović. Trener: Zoran Ljubinković

Na dan meča uništena je loža na stadionu Partizana

Ekipa beogradskog Partizana u okviru 7. kola Super lige Srbije od 19.35 časova na svom stadionu dočekuje goste iz Surdulice, ekipu Radnika.

Partizan je trenutno treći sa 13 bodova iz pet utakmica. U slučaju trijumfa preskočio bi Crvenu zvezdu na drugom mestu i sa utakmicom manje prišao na tri boda vodećem TSC-u.

Šef stručnog štaba crno-belih Igor Duljaj ističe da gosti igraju čvrsto u odbrani i da je neophodno na vreme probiti taj bedem:

"Imali smo pauzu koja nam je prijala i sasvim dovoljno vremena da se odmorimo i pripremimo. Igramo protiv tima koji nas je prošle godine pobedio na našem terenu. To je ekipa koja je organizovana pozadi, primili su samo dva gola. Malo postižu, ali još manje primaju. Borbena su ekipa. Očekujem tešku utakmicu. Ako ne probijemo taj bedem, utakmica će ići u drugom pravcu. Međutim, verujem u svoj tim i naš cilj su tri boda."

Radnik je iz šest utakmica sakupio sedam bodova, koliko imaju IMT, Novi Pazar i Napredak. U slučaju trijumfa mogao bi i do sedme pozicije, gde se trenutno nalazi Spartak sa devet bodova.

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Zoran Ljubinković ističe da im ne nedostaje ni motiva, ni samopouzdanja, za predstojeći duel sa crno-belima:

"Očekuje nas jedan ozbiljan i renomirani protivnik, koji igra dobar fudbal. Žele da kontrolišu stvari na terenu, posebno sa loptom, i neće nam biti nimalo lako. Imaju ozbiljan igrački kadar, stručni štab radi dobar posao. Poštujemo ih, ali isto tako imamo dovoljno samopouzdanja i vere u naše kvalitete. Igrači su vredno radili u prethodnom periodu i očekujem da budemo sve bolji. Ovo su utakmice za koje nije potreban dodatan motiv, samo nam treba pristup i posvećenost iz prethodnih mečeva sa sprovođenjem plana koji imamo."