KIŠA GOLOVA U LIGI ŠAMPIONA: Bajern isprašio žilave Đavole, Arsenal rasturio PSV, Benfika kiksnula kod kuće (VIDEO)

1. kolo

Ludo veče u 1. kolu Grupa A, B, C i D u Ligi šampiona!

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su na svom terenu Mančester junajted sa 4:3, u prvom kolu Grupe A Lige šampiona.Ekipa Tomasa Tuhela, koji zbog suspenzije iz prethodne sezone nije bio na klupi, igrala je vrlo ofanzivno od početka i uspela bez većih problema da pobedi Junajted.

Vođstvo Bajernu doneo je Liroj Sane u 28. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Serž Gnabri povisio prednost domaćina.

Junajted je na početku drugog poluvremena uspeo da smanji zaostatak, pošto je Rasmus Hojlund u 49. minutu zatresao mrežu Bavaraca.

Nalet gostiju ipak nije dugo potrajao jer je samo dva minuta kasnije dosuđen jedanaesterac za Bajern pošto je Kristijan Eriksen nesmotreno igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran izvođač penala u 53. minutu bio je Hari Kejn.

Gosti su još jednom uspeli da unesu neizvesnost u utakmicu, pošto su preko Kazemira u 88. minutu uspeli da smanje zaostatak, ali je Bavarcima ponovo bilo potrebno četiri minuta trebalo da uzvrate i reše pitanje pobednika pošto je Matis Tel na asistenciju Džošue Kimiha savladao Onanu.

Mančester je u petom minutu sudijske nadoknade vremena ponovo došao do gola, pošto je Kazemirao još jednom savladao golmana Bajerna, ali vremena više nije bilo, pa je tako nastavljena serija loših rezultata. Ranije večeras, u prvom meču Grupe A Galatasaraj i Kopenhagen igrali su nerešeno 2:2.

Fudbaleri Bajerna će u drugom kolu gostovati Kopenhagenu, dok će Mančester junajted dočekati Galatasaraj.

Bajern

U grupi B Arsenal je pregazio PSV iz Ajndhovena rezultatom 4:0 (3:0) i poslao svima signal da je spreman za iskorak u Ligi šampiona ove sezone.

GRUPA A

Galatasaraj - Kopenhagen 2:2

Bajern - Mančester junajted 4:3 (Sane 28', Gnabri 32', Hojlund 49', Kejn 53', Kazemiro 88', Tel 90+2', Kazemiro 90+5')

GRUPA B

Arsenal - PSV 4:0 (Saka 8', Trosard 20', Žesus 38', Odegard 71')

Sevilja - Lens 1:1 (Okampos 9', Fulgini 24')

GRUPA C

Real Madrid - Union Berlin 1:0

Braga - Napoli 1:2 (Di Lorenco 45+1', Bruma 84', Niakate 88')

GRUPA D

Benfika - Salzburg 0:2 (Simić 15', Gluk 51')

Real Sosijedad - Inter 1:1 (Mendes 5', Martiznez 87')

TOK UTAKMICA

2. POLUVREME

90+5 - Kazemiro postavlja konačan rezultat! Bajern - Mančester junajted 4:3

90+2 - Ludnica! Tel postiže pogodak u nadoknadi! Bajern sada ima rezultat 4:2

88. minut - Uzbudljivo u Minhenu u finišu meča! Kazemiro je strelac drugog gola Đavola

87. minut - Martinez postiže gol, Inter izjednačio u samoj završnici meča

84. minut - Bruma se upisuje u strelce - Braga izjednačila!

71. minut - Arsenal rastura PSV - Martin Odegard je strelac

53. minut - Hari Kejn je strelac trećeg gola za minhenski klub - sa penala!

51. minut - Oskar Gluk duplira vođstvo Salzburga

49. minut - Đavoli pokazali zube, Hojlund smanjuje zaostatak u Minhenu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

arsenal dominira u londonu
arsenal dominira u londonufoto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

1. POLUVREME

45+1. minut - Mreža se zatresla i na meču Brage i Napolija - gosti su poveli pogotkom Di Lorenca

38. minut - Arsenal gazi u Londonu - Gabrijel Žesus postiže gol

32. minut - Bajern za četiri minuta postigao dva gola. Strelac je Gnabri

28. minut - Leroj Sane postiže gol, Bajern vodi protiv Jujateda

24. minut - Angelo Fulgini poravnava rezultat u Sevilji

20. minut - Leandro Trosard duplira vođstvo "topdžija"

15. minut - Roko Simić pogodio za Salcburg sa "bele tačke"

9. minut - Sevilja povela protiv Lensa. Strelac je Lukas Okampos

8. minut - Arsenal preko Sake stigao do vođstva nad PSV

5. miniut - Real Sosijedad vodi protiv Intera. Strelac je Brais Mendes