HARI KEJN DAO BOHUMU 3 GOLA, ALI MU NE PRIZNAJU HET-TRIK: Englez žrtva posebnog pravila u Bundesligi

BUNDESLIGA

Bajern iz Minhena je u subotu pobedio Bohum sa 7:0, a Hari Kejn je postigao tri gola, u 12., 54. i 88. minutu.

Svi mediji su odmah preneli da je Kejn tako postao četvrti Englez u istoriji Bundeslige kome je pošlo za nogom da upiše het-trik. Međutim, ispostavilo se da to nije het-trik. Zašto u Bundesligi tri gola na meču nisu het-trik?

Zato što se u Nemačkoj samo uzastopni golovi u jednom poluvremenu smatraju het-trikom. Kejn je po dva osnova prekršio ovo pravilo, nije ih postigao u nizu i postigao ih je u dva poluvremena.

Isto se desilo Erlingu Halandu, dok je 2020. godine nosio dres Borusije iz Dortmunda.

Po pravilima Bundeslige, napadak Hamburga Pjer-Mišel Lasog je postigao het-trik, pošto je u meču sa Nirnbergom pogodio u 59., 62. i 67. minutu. Svi u istom poluvremenu i svi jedan za drugim.

Pravila o het-triku su tako različita širom sveta. Savršenim het-trikom se nazivaju oni golovi koje fudbaler postigne sa obe noge i glavom.

Interesantno je da je upravo Hari Kejn vlasnik jednog "savršenog" het-trika. Na utakmici protiv Albanije u jesen 2021. godine postigao je u jednom poluvremenu tri gola u nizu, i to levom nogom, desnom nogom i glavom. Idealno u svim varijantama.