SITI SLAVIO U LAJPCIGU: Njukasl pregazio PSŽ, Barsa i Lacio se sladili u gostima

2. kolo

Fudbaleri Mančester sitija vratili su se na pobednički kolosek.

"Građani" su kao gosti savladali Lajpcig sa 3:1 u utakmici 2. kola grupe G Lige šampiona.

Siti i Lajpcig su rivali Crvene zvezde i Jang bojsa.

Tim Pepa Gvardiole do pobede je stigao golovima Fodena u 25., Alvareza u 84. i Dokua u 90+2. minutu. Jedini gol za domaćina postigao je Openda u 48. minutu.

Za šok večeri pobrinuo se Njukasl koji je deklasirao Pari Sen Žermen sa 4:1 u grupi F. Golove za engleski tim postigli su Almiron u 17., Burn u 39., Longstaf u 50. i Skjer u 90+1. minutu. Jedini gol za Pari Sen Žermen postigao je Ernandez u 56. minutu.

U ovoj grupi smrti Dortmund i Milan su odigrali bez golova 0:0.

Pobedu u gostima je ostvario Lacio koji je golom Rodrigeza u petom minutu nadoknade utišao Seltik park. Lacio je slavio sa 2:1 posle preokreta. Seltik je poveo golom Furuhašia u 12. minutu, a prvi gol za goste je postigao Većino u 29. minutu. U okviru ove grupe E ranije je Atletiko u Madridu savladao Fejnord sa 3:2.

U grupi H pobede su zabeležile gostujuće ekipe. Ranije danas Šahtjor je slavio u Antverpenu sa 3:2, a onda je Barselona golom Ferana Toresa u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu odnela sva tri boda.

TOK MEČEVA

Grupa E

Atletiko Madrid - Fejnord 3:2 (2:2)

(Morata 14, 47, Grizman 45+4 - Ermoso ag 7, Hanko 34)

Seltik - Lacio 1:2 (1:1)

(Furuhaši 12 - Matijas Većino 29, Rodrogez 90+5)

Tabela: Atletiko 4, Lacio 4, Fejnord 3, Seltik 0

Grupa F

Njukasl - PSŽ 4:1 (2:0)

(Almiron 17, Burn 39, Longstaf 50, Skjer 90+1 - Ernandez 56)

Dortmund - Milan 0:0

Tabela: Njukasl 4, PSŽ 3, Milan 2, Dortmund 1

Grupa G

Crvena zvezda - Jang Bojs 2:2 (1:0)

(Ndiaje 34, Bukari 88 - Ugrinić 48, Iten 61p)

Lajpcig - Mančester siti 1:3 (0:1)

(Openda 48 - Foden 25, Alvarez 84, Doku 90+2)

Tabela: Mančester siti 6, Lajpcig 3, Jang bojs 1, Crvena zvezda 1

Grupa H

Antverpen - Šahtjor 2:3 (2:0)

(Muja 3, Balikviša 34 - Sikan 48, 76, Rakitski 71)

Porto - Barselona 0:1 (0:1)

(Feran Tores 45+1)

Tabela: Barselona 6, Porto 3, Šahtjor 3, Antverpen 0

2. POLUVREME

90+5. minut - Lacio vodi u Glazgovu

Duboko u nadoknadi Pedro Rodrigez donosi prednost Laciju protiv Seltika.

90+2. minut - Siti stavlja tačku na utakmicu

Mančester siti je povećao vođstvo na 3:1. Žeremi Doku je strelac posle kontre koju je povukao Hulijan Alvarez sa svoje polovine. Doku je izbio sam ispred golmana Lajpciga i rutinski plasirao loptu u mrežu.

90+1. minut - Njukasl postigao i četvrti gol

U jeku napada PSŽ-a, igrači Njukasla su oduzeli loptu, a onda je Skjar sa 20-tak metara postigao evrogol pogodivši sam desni gornji ugao gola Parižana.

84. minut - Alvare golčinom donosi novo vođstvo Sitiju

Strašan gol Argentinca Hulijana Alvareza. Primio je loptu na ivici šesnaesterca, zavrnuo je i pogodio suprotni deo mreže gola Lajpciga.

56. minut - Da li PSŽ ima nade za povratak?

Parižani su smanjili na 3:1 u Njukaslu. Dobra akcija gostiju, Lukas Ernandes se nalazio u petercu i glavom sproveo loptu u mrežu.

47. minut - Lajpcig izjednačio proti Sitija

Šok za Mančester siti već na startu drugog poluvremena. Sjajna kontra domaćina, Luis Openda je ušao u šesnaesterac i postigao gol.

1. POLUVREME

45+1. minut - Barselona vodi u Portu

Strelac je Feran Tores.

39. minut - Njukasl duplirao vođstvo protiv PSŽ

Englezi su postigli tipično engleski gol. Centaršut pred gol gostiju, a tamo najviš Den Burn koji je zakucao glavom loptu u mrežu.

29. minut - Većino utišao Glazgov

Lacio je srećno stigao do izjednačenja 1:1 u Glazgovu. Posle kornera lopta se odbila do Većina koji je nekako ubacio u mrežu sa 3-4 metra.

25. minut - Foden za vođstvo Sitija u Nemačkoj

Tipična akcija Sitija, kombinovali su, lopta je stigla do Fila Fodena koji ju je sa desetak metara sproveo u mrežu.

17. minut - Njukasl vodi posle katastrofalne greške

Miguel Almiron doneo je vođstvo Njukaslu u utakmici protiv Pari Sen Žermena. Katastrofalnu grešku je napravio kapiten gostiju Markinjos koji je na ivici svog šesnaesterca dodao loptu protivnicima kojima nije bilo teško da postignu gol.

12. minut - Seltik načeo Lacio

Prvi gol večeras. Seltik je poveo protiv Lacija golom Furuhašija. Domaćin je napao po desnoj strani, izmenjali su 2-3 pasa "zeleno-beli", Furuhaši se sjajno ubacio i ispod golmana poslao loptu u mrežu.

Sve utakmice 2. kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H igraju se večeras.

Svakako, ljubiteljima fudbala će biti najinteresantnija utakmica u Beogradu, gde Crvena zvezda dočekuje Jang Bojs od 21 čas.

U isto vreme u grupi G igraju Lajpcig i Mančester siti.

Ništa manje interesantni neće biti ni dueli u ostale tri grupe današnjeg programa, a svakako se puno očekuje od grupe smrti u kojoj danas igraju Njukasl - PSŽ i Dortmund - Milan.