ĐIRONA SLAVILA U GOSTIMA I IZBILA NA ČELO TABELE: Kadiz poražen minimalnim rezultatom

PRIMERA

Fudbaleri Đirone pobedili su u gostima ekipu Kadisa sa 1:0, u utakmici devetog kola španske Primere.

Đirona je već od desetog minuta imala igrača više na terenu pošto Darvin Mačis dobio crveni karton i tu brojčanu prednost je iskoristila u 59. minutu kada je Aleš Garsija postigao jedini gol na meču.

Ekipa Đirone je upisala sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je prva na tabeli sa 22 boda, odnosno ima bod više od Real Madrida, a dva od Barselone.

Na drugoj strani, Kadis je 12. tim lige sa devet bodova na svom kontu.

Fudbaleri Đirone će u narednom kolu Primere dočekati Almeriju, dok će Kadis gostovati Valensiji.