DORTMUND OKRENUO PROTIV UNIONA: Štutgart gubio, pa tri puta zatresao mrežu Volfsburga

BUNDESLIGA

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Volfsburg sa 3:1, u utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je posle prvog poluvremena imao gol prednosti, pošto je u 34. minutu mrežu domaćeg tima zatresao Janik Gerhart, ali je Štutgart u nastavku stigao do preokreta het-trikom Serua Girasija.

On je prvo bio precizan sa penala u 66. minutu, a potom je se u strelce upisao i u 78. i 82. minutu.

Štutgart je upisao šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 18 bodova, dok je Volfsburg sedmi sa šest bodova manje.

Bod manje od Štutgarta ima Borusija Dortmund koja je na svom terenu slavila protiv Union Berlina sa 4:2.

Niklas Filkrug je u sedmom minutu doveo Dortmund u vođstvo, ali je Union Berlin do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Robina Gosensa u devetom i Leonarda Bonućija sa penala u 31. minutu.

Oba tima su u prvih 45 minuta postigla po još jedan gol, ali su oni poništeni zbog ofsajda.

Dortmund je na početku drugog poluvremena ponovo vratio prednost na svoju stranu - najpre je u 49. minutu mrežu Union Berlina zatresao Niko Šloterbek, a potom i Julijan Brant u 54. minutu. Konačnih 4:2 za Dortmund postavio je Julijan Rierson u 71. minutu.

U duelu Lajpciga i Bohuma nije bilo golova, dok je Darmštat u gostima bio bolji od Augsburga sa 2:1.

Lajpcig je sada peti tim lige sa 14 bodova, Darmštat je na 11. mestu sa sedam, Augsburg je 15. sa pet, a Bohum na 16. poziciji sa četiri boda.