MAGIČNI IVANIĆ SRUŠIO RADNIČKI: Goleada u Kragujevcu, pobeda Zvezde u senci neverovatnog propusta domaćina! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički u Kragujevcu rezultatom 4:3.

Gledali smo fantastično prvo poluvreme.

Neverovatna utakmica na stadionu Čika Dača, nešto sporiji start Zvezde, a onda i gol u mreži gostiju u 21. minutu.

Mogao je Radnički i do 2:0, Činedu je želeo da bude nesebičan i asistira umesto da šutne na gol iz dobre pozicije, ali je njegovo dodavanje bilo neprecizno.

Minut kasnije usledila je kazna, Piter Olajinka je bio strelac izjednačujućeg gola u u 29, a zatim i pogotka za preokret u 33. minutu nakon bravure Lučića.

Međutim, novi šok dogodio se samo pet minuta kasnije. Činedu se dobro snašao pred golom rivala, odbrana Zvezde možda nešto lošije reagovala i na semaforu je pisalo "2:2".

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom delu igre, pošto je Mirko Ivanić u 44. minutu serijom fantastičnih poteza izbacio iz igre dva protivnička fudbalera i u svom stilu završio akciju golom.

Drugo poluvreme počelo je neverovatnim propustom domaćina.

Po članu 61.stav 7. izvesno je da će bez obzira na pobedu Zvezde utakmica biti registrovana 3:0 za crveno-bele.

Dva gola prednosti Zvezdi je svojim drugim golom na meču doneo je Mirko Ivanić u 67. minuzu, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Konačan rezultat postavio je Luka Zorić golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Javor, dok će Ranički 1923 gostovati Napretku.

Zvezda je trenutno druga na tabeli sa 21 bodom iz devet mečeva, četiri manje od prvoplasiranog Partizana.

Radnički 1923 je na 15. poziciji sa šest poena.

1 / 15 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90 +3 minut - GOOL, 3:4! ZORIĆ! Domaćin postiže treći gol i vraća neizvesnost na ovom meču!

90. minut - Utakmica je produžena za 6 minuta.

87. minut - Mnogo prekida i nepovezane igre u ovim momentima

82. minut - Umesto Mijailovića u igri je Milunović.

77. minut - Dobar prodor Mijailovića i centaršut, umalo peti gol u mreži Kragujevčana

74. minut - Umesto dvostrukog strelca Mirka Ivanića u igri je Kraso.

66. minut - GOOL, 2:4! IVANIĆ! Majstorija Mirka Ivanića, fantastičan pogodak!

60. minut - Radnički je propustio izglednu šansu iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, lopta odlazi preko gola. Šutirao je Čolović

57. minut - Zvezda napada, želi i četvrti gol

- Radnički je napravio 4 izmene u poluvremenu. U igru je ušao i Miloš Vidović koji nije bio u protokolu, Nakon reakcije Zvezdine klupe, Radnički je ubacio novog igrača. Sudija Simović je to proverio i poslao Vidovića van terena.Tomović je umesto njega ušao u igru.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Trener Radničkog napravio je čak četiri izmene na startu drugog dela.

Prvo poluvreme

45. minut - Kraj poluvremena!

44. minut - GOOOL! Zvezda vodi!

Ivanić je strelac. Majstorija fudbalera Crvene zvezde koji je nanizao nekoliko fudbalera protivničkog tima i hladnokrvna završnica.

42. minut - Tenzija u završnici.

Nervoza prisutna kod obe strane u finišu prvog poluvremena. Priča se puno i sa sudijom Simovićem.

38. minut - GOOOL! Izjednačenje!

Činedu je strelac!

Odlično se snašao centarfor pred golom Zvezde nakon što ga je lopta pogodila posle udarca saigrača.

33. minut - GOOOL! Zvezda vodi!

Olajinka je ponovo strelac.

Veliki posao kod drugog gola Nigerijca imao je Vladimir Lučić koji je "izlomio" defanzivca Radničkog i potom uputio povratni pas ka Olajinki koji je mirno i precizno šutirao.

Crvena zvezda, Radnički

29. minut - GOOOL! Izjednačenje!

Strelac je Olajinka koji je imao ne preterano težak zadatak pred golom Radničkog. Endijaj je asistent, a crveno-beli su ekspresno kaznili neverovatan promašaj domaćina.

Uzbudljiva utakmica u Kragujevcu.

28. minut - Velika prilika za Kragujevčane

Činedu je zalomio Đigu pred golom Glazera, mogao je da šutira, ali je odlučio da prosledi loptu ka saigraču koji bi imao pred sobom prazan gol. Međutim, njegov pas je bio neprecizan.

21. minut - GOOOL! Radnički vodi!

Gluščević je strelac! Odlično se snašao pred golom rivala. Prevario je Mijailovića i Glazera udarcem u dalji ugao.

16. minut - Velika prilika za Zvezdu

Šerif Endijaj je dva puta šutirao nakon povratnog dodavanja Ivanića. Bio je blizu gola, a golman Leković je sjajno reagovao da bi sačuvao svoju mrežu.

Definitivno je Zvezda aktivnija u poslednjih nekoliko minuta.

13. minut - Žuti karton za Radnički

Olajinka je završio na zemlji, sudija SImović je zbog toga pokazao karton Saliju.

11. minut - Prvi pokušaj gostiju

Hvang je izveo slobodan udarac, uputio je dobar centaršut, a Naser Điga je šutirao preko gola.

9. minut - Uspavana Zvezda

Bolje je u utakmicu ušao u Radnički, to Kragujevčanima nije donelo puno, ali očigledno je da su crveno-beli loše otvorili meč.

5. minut - Prvi žuti karton

Srđan Mijailović je dobio javnu opomenu zbog starta sa leđa nad Gluščevićem.

Crvena zvezda, Radnički, Srđan Mijailović

Sali je šutirao iz slobodnog udarca, ali pravo u Glazera.

2. minut - Prva dobra situacija na meču dogodila se pred golom gostiju. Glazer je odlično reagovao nakon pokušaja Čolovića da asistira.

1. minut - Počela je utakmica! Prvi posed lopte imala je Crvena zvezda.

Uoči meča

Stadion: Čika Dača (Kragujevac).

Sudija: Novak Simović.

Radnički: Leković - Popović, Pecelj, Zorić - Radovanović, Gluščević, Mitrović, Ristić - Čolović, Činedu, Sali. Trener: Feđa Dudić.

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Điga, Dragović - Bukari, Hvang, Kanga, Ivanić, Lučić - Endijaj, Olajinka. Trener: Barak Bahar.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju protiv Radnička u Kragujevcu (15 časova) utakmicu 11. kola Super lige Srbije.

Zanimljivo je da je izraelski trener odlučio da prvi put ove sezone uvrsti Gelora Kangu u startnih 11 fudbalera.

Crveno-beli će pokušati da, prvi put još od četvrtog kola, zabeleže drugu vezanu pobedu u prvenstvu, ali i da prekinu seriju poraza u gostima pošto su na prethodna dva gostovanja poraženi od Voždovca i Čukaričkog.

Trenutno imaju 18 bodova iz osam utakmica. Meč više i sedam bodova više ima Partizan, dok TSC ima identičan broj odigranih utakmica, ali dva boda više.

Zvezda se vraća domaćem takmičenju nakon remija protiv Jang Bojsa u Ligi šampiona, a sve osim pobede na stadionu "Čika Dača" bilo bi veliko iznenađenje.

Crvena Zvezda

Radnički je u osam utakmica ostvario dve pobede, a ima i šest poraza.

U završnici prošle sezone Radnički je napravio veliko iznenađenje pošto je u utakmici plej-ofa osvojio bod protiv današnjeg rivala pogotkom u 84. minutu.

Pre toga, Zvezda je zabeležila dva trijumfa.