TURSKA ŠOKIRALA HRVATSKU U OSIJEKU: Vatreni digli FRKU zvog situacije u 90. minutu! Prvi poraz kod kuće posle 10 godina

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Hrvatske poraženi su od Turske u Osijeku rezultatom 0:1 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Jedini gol postigao je Burak Jilmaz u 30 minutu.

Bio je ovo prvi poraz Hrvatske kod kuće posle 10 godina.

Interesantan detalj viđen je po isteku 90. minuta.

U nadoknadi vremena dosuđen je penal za Hrvatsku jer je sudija Tejlor iz Engleske "video" igranje rukom u šesnaestercu Turske. Međutim, nakon intervencije VAR-a sudija Tejlor je preinačio odluku i pokazao da se igra nastavi, što je izazvalo buru protesta domaćih igrača i publike.

Turska je trenutno prva u grupi sa 13 bodova iz 6 utakmica, Hrvatska ima 10 i meč manje.

U narednom kolu u nedelju Hrvatska gostuje Velsu koji ima 7 bodova iz mečeva.