ŠPANIJA SREĆNO DO POBEDE NAD ŠKOTSKOM: Gostima poništen gol, domaćin u finišu probio bedem

Furija do nova tri boda

U Grupi A, Španija je kao domaćin pobedila Škotsku sa 2:0 u utakmici 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci Španiju bili su Alvaro Morata u 74. i Ohian Sanset u 86. minutu.

U istoj grupi, Norveška je u gostima pobedila Kipar sa 4:0, golovima Aleksandra Sarlota u 33, Erlinga Halanda u 65. i 72. i Frederika Aursensa u 81. minutu.

Škotska ima 15 bodova, Španija 12, Norveška 10, Gruzija četiri, a Kipar je bez poena.

Fudbaleri Albanije pobedili su večeras na svom terenu Češku sa 3:0, u šestom meču Grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci za Albaniju bili su Jasir Asani u devetom i Taulant Seferi u 51. i 73. minutu.

Češka je od 40. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Mojmir Čitil.

U istoj grupi, Poljska je u gostima pobedila Farska Ostrva sa 2:0, golovima Sebastijana u četvrtom i Adama Bukse u 65. minutu.

Albanija je prva sa 13 bodova, Poljska druga sa devet, Češka i Moldavija su osvojile po osam, a Farska Ostrva su na poslednjem mestu sa jednim poenom.

U grupi D, Turska je u gostima pobedila Hrvatsku sa 1:0, golom Barisa Jilmaza u 30. minutu.

Turska je prva u grupi sa 13 bodova, a Hrvatska druga sa 10 poena.

U narednom kolu, Turska će dočekati Letoniju, dok će Hrvatska gostovati Velsu.

U Grupi I, Belorusija i Rumunija su u Mađarskoj odigrali nerešeno 0:0, dok je Kosovo u gostima pobedilo Andoru sa 3:0.

Švajcarska je prva sa 14 bodova, Rumunija druga sa 13, Izrael treći sa 11, Kosovo četvrto sa sedam, Belorusija peta sa pet, a Andora česta sa dva poena.