SLOVENCI BLIZU EVROPSKOG PRVENSTVA: Slovenija bolja od Finske u direktnom obračunu za Nemačku!

kvalifikacije za ep

Fudbalska reprezentacija Slovenije pobedila je večeras u Ljubljani selekciju Finske sa 3:0, u utakmici sedmog kola Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Junak u pobedi Slovenije bio je Benjamin Šeško, koji je u prvom poluvremenu dva puta zatresao mrežu Finske - u 16. minutu sa penala i u 28. minutu. Konačan rezultat je u 92. minutu postavio Erik Janža.

Slovenija je upisala petu pobedu u kvalifikacijama i prva je na tabeli sa 16 bodova, odnosno ima tri više od Danske koja večeras dočekuje Kazahstan.

Finska je treća sa 12 bodova, koliko ima i Kazahstan, Severna Irska je peta sa šest, dok je San Marino i dalje bez bodova.