ORLIĆI SE POSLE DEBAKLA U ENGLESKOJ OPORAVILI: Mladi fudbaleri slavili u Severnoj Irskoj VIDEO

Kvalifikacije za EP

Reprezentacija Srbije uzrasta do 21 godine savladala je kao gost Severnu Irsku rezultatom 2:1 (1:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Srbija je slavila golovima Vladimira Lučića u 15. i Miloša Pantovića u 82. minutu.

Jedini gol za domaći tim postigao je Kirijan Mekgakin iz penala u 51. minutu.

Srbija je tako na najbolji način prebolela debakl od Engleske 9:1 pre četiri dana u Notingemu.

Tim selektora Dušana Đorđevića je trenutno na deobi drugog mesta sa Englezima sa po šest bodova. Ukrajina je prva sa devet bodova.

Narednu utakmicu naš tim igra 18. novembra protiv Engleske na domaćem terenu u Bačkoj Topoli.

SEVERNA IRSKA - SRBIJA 1:2 (0:1)

2. POLUVREME

82. minut - GOOOL! Srbija ponovo vodi! Sjajno se u kaznenom prostoru domaćina snašao. Strelac je Miloš Pantović.

57. minut - Izmena u Srbiji, umesto Marka Lazetića ulazi

52. minut - Izmena u selekciji Srbije, umesto Mitra Ergelaša ulazi David Petrović.

51. minut - GOOOL! Irci su izjednačili iz penala. Kaznenom udarcu je prethodilo koškanje igrača dva tima. Strelac je Kijaran Mekgakin.

50. minut - Koškanje igrača dva tima, žuti karton su dobili Marko Lazetić i Mitar Ergelaš iz Srbije i Čarli Alen iz Severne Irske.

50. minut - Penal za Severnu Irsku. Neverovatna situacija, Sudije su videle koškanje dva igrača u kaznenom prostoru Srbije u sitaciji kada je lopta bila daleko. Lazetić je napravio prekršaj nad Mekiernanom.

Republika Irska, Vladimir Lučić, Srbija, Orlići

1. POLUVREME

45. minut - Sjajna prilika za domaćine u poslednjim sekundama prvog poluvremena, Alen je pokušao, Ilić odbranio.

42. minut - Aljoša Vasić je faulom zaustavio Mekiernana i zaradio žuti karton.

38. minut - Forbs je dobio žuti karton zbog oštrog starta na Lučiću.

32. minut - Srbija je imala šansu preko Mitrovića.

24. minut - Domaćin je propustio najveću priliku. Ale n je prošao po desnoj strani, šutirao, a lopta je fijuknula pored stative.

15. minut - GOOOL! Vodi Srbija! Vladimir Lučić je strelac posle sjajnog šuta.

7. minut - Vasić je prvi imao šansu za Srbiju.

4. minut - Domaćin je prvi pripretio, Mekgukin je šutirao, Ilić odbranio.

SEVERNA IRSKA - SRBIJA

Murnvju park, Lurgan

Sudija: Kristofer Hagenes (Norveška)

SEVERNA IRSKA: Mekmilan - Džonston (k), Fogarti, Forbs, Stjuart - Alen, Devlin, Mekdonel, Deveni - Mekiernan, Mekgukin. Selektor: Tomi Rajt

SRBIJA: Veljko Ilić - Mihajlo Ilić, Drezgić, Leković - Mitrović, Stevanović, Vasić, Ergelaš - Pantović, Lazetić, Lučić (k). Selektor: Dušan Đorđević.

Fudbalska reprezentacija Srbije, igrači do 21 godine, od 20.30 časova u Severnoj Irskoj igraju treću utakmicu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025.

Ovaj meč dolazi četiri dana posle istorijskog debakla i poraza 9:1 od Engleske, koja je i vodeća u grupi F sa maksimalnih šest bodova iz dve utakmice. Šest bodova iz dve utakmice ima i Ukrajina, dok je Srbija na deobi trećeg mesta sa tri boda, koliko imaju Luksemburg i Severna Irska. Ove dve reprezentacije imaju tri odigrane utakmice, a Srbija dve. Na začelju je Azerbejdžan bez bodova iz dve utakmice.

Srbija je u prvoj utakmici u kvalifikacijama savladala Azerbejdžan na svom terenu sa 2:0.

Severna Irska je poražena na svom terenu od Luksemburga sa 0:1, a istim rezultatom izgubila i na gostovanju Ukrajini. Jedinu pobedu je zabeležila u Azerbejdžanu, takođe rezultatom 1:0.

Utakmica se igra na "Murnvju" parku u Lurganu.