POTPUNI DEBAKL MILOŠEVIĆEVE BOSNE- PETARDA PORTUGALA U ZENICI ZA POLUVREME! Holandija u nadoknadi do velike pobede u Grčkoj

kvalifikacije ep

Fudbaleri Portugala deklasirali su reprezentaciju BIH rezultatom 5:0 u utakmici 8. kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Portugalci koji su još ranije obezbedili plasman na EP odigrali su fantastično prvo poluvreme kada su postigli svih pet golova.

Strelci za Portugal bili su Kristijano Ronaldo u petom i 20, Bruno Fernandeš u 25, Žoao Kanselo u 32. i Žoao Feliks u 41. minutu.

Portugal je tako nastavio impresivnu seriju pobeda u ovom ciklusu, a Bosna na čijoj klupi sedi Savo Milošević ostala je bez teoretskih šansi za EP.

Tome je kumovala i Slovačka koja je minimalnim rezultatom 0:1 trijumfovala u Luksemburgu golom Davida Durisa u 77. minutu i ovom pobedom pobegla im 5 bodova na tabeli dva kola pre kraja kvalifikacija.

U trećem meču grupe J, Island je pobedio Lihtenštajn sa 4:0.

U narednom kolu, Portugal će gostovati Lihtenštajnu, Slovačka će dočekati Island, a Luksemburg će ugostiti BiH.

Portugal je prvi u grupi sa 24 boda, Slovačka druga sa 16, Luksemburg treći sa 11, Island četvrti sa 10, Bih peta sa devet, a Lihtenštajn je na šestom mestu bez osvojenog boda.

Utakmica grupe F u Briselu između Belgije i Švedske prekinuta je na poluvremenu (1:1) zbog ubistva dvojice švedskih navijača.

Reprezentacija Švedske odbila da nastavi duel, usled saznanja da se pre meča dogodio teroristički napad u kom su ubijena dva navijača te zemlje.

Medijski izveštaji objavili su amaterske video snimke koji pokazuju kako muškarac više puta puca, a jedna belgijska televizija javila je da su dvoje ubijenih Šveđani, prenosi agencija AP.

Kako navode lokalni mediji, napad je izvršio islamski terorista, pristalici ISIS-a.

U grupi B Holandija je savladala Grčku na gostovanju rezultatom 1:0, golom Virdžila Van Dajka iz penala u nadoknadi vremena.

Holandija je propustila još jedan penal na ovoj utakmici udarac Veghorsta je zaustavljen u 28. minutu.

Prvoplasirana u grupi B je Francuska sa 18 bodova i obezbedila je plasman na Euro, dok će se za drugo mesto boriti Grčka i Holandija koje imaju po 12 poena.

U istoj grupi, Irska je u gostima pobedila Gibraltar sa 4:0. Obe selekcije su od ranije ostale bez šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Drugo poluvreme:

- Novi penal za Holandiju u nadoknadi vremena u Atini. Van Dajk siguran za pobedu Holandije i verovatni plasman na Evropsko prvenstvo.

- Slovačka je golom Dubisa u 77. minutu povela u Luksemburgu i blizu je drugog mesta u grupi J i plasmana na Evropsko prvenstvo

- U Atini još uvek nema golova, Holanđanima remi mnogo više odgovara

- Prekinuta je utakmica u Briselu između Belgije i Švedske zbog ubistva dvojice švedskih navijača

Savo Milošević

Prvo poluvreme:

45. minut - U Atini u direktnom obračunu za drugo mesto u grupi B na utakmici između Grčke i Holandije nema golova na poluvremenu

43. minut - Pukla je i petarda u Zenici, Žoao Feliks je strelac.

32. minut - Portugalci nemaju milosti prema Miloševiću i reprezentaciji Bosne, Kanselo postiže i četvrti pogodak.

28. minut - Holandija je promašila penal u Atini, Veghorst je pročitan od strane grčkog golmana Vlahodimosa

25. minut - Portugal uništava Bosnu u Zenici, treći gol postigao je Bruno Fernandeš.

22. minut - 2:0 za Portugal, ponovo Kristijano Ronaldo, izbegao je ofsajd zamku, VAR je potvrdio gol.

5. minut - Portugal je sa penala poveo u Zenici strelac je Kristijano Ronaldo.

Večeras se nastavljaju utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Na programu su mečevi 8. kola u grupama B, F i J.

U grupi B derbi je na programu u Atini gde će se u direktnom duelu za drugo mesto sastati Grčka i Holandija.

U ovoj grupi Francuska je sa svih šest pobeda već obezbedila plasman na EP.

Grčka ima 12 bodova iz šest mečeva, a Holandija 9 i meč manje.

U drugom meču bez rezultatskog značaja sastaju se Gibraltar i Republika Irska.

U grupi F sve je jasno Belgija i Austrija su se kvalikovale za Nemačku.

Belgija je lider grupe sa 16 bodova i dočekuje Švedsku.

U grupi J je najzanimljivije.

Portugal je ubedlljivo prvi sa svih sedam pobeda i već se plasirao na EP.

Portugal gostuje BIH koje sa klupe vidiSavo Milošević i koja i dalje ima teoretske šanse da završi na drugoj poziciji.

U drugom meču Luksemburg trenutno treći sa 11 bodova dočekuje drugoplasiranu Slovačku koja ima 13 poena.

Island na svom terenu dočekuje Lihtenštajn.