ZVEZDA PREŽIVELA JAVOR! Jovan Mijatović doneo trijumf u LUDOM MEČU: 2 autogola, stative i prečke! Zanimljiva uvertira pred Lajpcig

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Javorom sa 3:2 u meču 12. kola Superlige Srbije.

Uzbudljiva utakmica viđena je u subotu veče na "Marakani" - Zvezda je povela autogolom Skoka u 15. minutu meča, usledile su stative i prečke, ali se mreža Javora nije zatresla do odlaska u svlačionicu.

Po povratku sa odmora usledila je prava ludnica na terenu. Radovali su se Ivanjčani u 53. minutu kada je Điga posle jedne nespretne akcije postigao autogol, ali je zato Olajinka samo tri minuta kasnije zakucao loptu pod prečku i doveo Zvezdu u novo vođstvo. Međutim, Bosić je domaće navijače utišao u 65. minutu kada je Javor stigao do novog izjednačenja.

Da tu ne bude kraj uzbuđenjima pobrinuo se Jovan Mijatović u 78. minutu i crveno-bele doveo u prednost, a do kraja susreta ispostaviće se - postavio i konačan rezultat.

Sledeći meč crveno-beli igraju protiv Lajpciga u Ligi šampiona, a taj meč je zakazan za sredu 25. oktobar od 20.45 časova.

1 / 7 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

94. minut - Kraj meča! CRVENA ZVEZDA - JAVOR 3:2

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

89. minut - ŠANASA ZA ZVEZDU! Kataio je bio sam pred golom Javora, ali je šutirao pravo u gomana

78. minut - GOL! Zvezda opet u prednosti! Jovan Mijatović postiže gol za 3:2

65. minut - GOL! Javor opet izjednačio! Bosić pogađa mrežu šampiona

56. minut - GOL! Zvezda opet vodi! Korner je izveo Kanga, Điga je spustio loptu do Olajinke koji je zakucao pod prečku!

53. minut - AUTOGOL! Điga tragičar Zvezde - smestio je loptu u svoj gol!

50. minut - Olajinka pokušava glavom, lopta završava u autu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Fk Crvena zvezda

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena! CRVENA ZVEZDA - JAVOR 1:0

43. minut - Pokušao je Mijailović sa velike udaljenosti, ali je lopta završila preko gola

36. minut - Crvena zvezda napada, ali fudbaleri Javora ne dozvoljavaju da se previše približi golu

29. minut - PREČKA! Ivanić je pogodio okvir gola.

24. minut - STATIVA! Ivanić je šutirao sa desne strane iskosa, posle bloka, lopta je stigla na drugoj stativi do Ndijaea, kojie je glavom pogodio stativu.

20. minut - Nova prilika za crveno-bele! Dobro je trčao Nedeljković na desnoj strani, a akcija je završena udarcem Stamenića pored gola.

15. minut - AUTOGOL! Ivanić je pokušao da pronađe Olajkinku, ali je Skoko taj koji ju je ugurao u svoju mrežu.

11. minut - KAKVA PRILIKA ZA ZVEZDU! Olajinka pogađa prečku! Snašao se odlično pred golom gostiju, ali je njegov udarac završio samo na okviru gola.

8. minut - Šansa za Javor! Stvorila se gužva pred golom domaćina, pokušao je Tojčić glavom, ali lopta završava preko gola. Gosti sve više pritiskaju šampiona Srbije...

4. minut - Prvi opasan napad za Zvezdu, ali intervenisao je Kopitović koji je ispucao loptu u aut

2. minut - Obe ekipe hvataju ritam, igra se na sredini terena

18.30 - Sudija Nenad Minaković je označio početak utakmice

SASTAVI

Crvena zvezda: Glazer - Nedeljković, Dragović, Điga, Lučić - Mijailović, Stamenić - Olajinka, Kanga, Ivanić - Endiaje

Javor: Manojlović - Dolmagić, Kopitović, Skoko, Miletić - Dukure, Tojčić - Eliomar, Gojković, Petrović - Bajere

Zvezda zaostaje sedam bodova za Partizan, uz utakmicu manje, i zato je svaki superligaški duel od velikog značaja za klub iz Ljutice Bogdana.

Sa druge strane ekipa iz Ivanjice na "Marakanu" stiže potpuno rasterećena sa namerom da pokuša da zatvori sve puteve ka svom golu.