SPEKTAKULARAN MEČ U ROTERDAMU: Fejnord napunio Lacio! Barsa gazila, pa strepela protiv Šahtjora

3. kolo

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu ekipu Šahtjora sa 2:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige šampiona.

Barselona je zadržala maksimalan učinak i prva je na tabeli Grupe H sa devet bodova, dok je ukrajinski tim treći sa tri osvojena boda.

Španski tim je od starta meča bio bolji rival na terenu, a poveo je u 28. minutu pogotkom Ferana Toresa. Prethodno je Fermin Lopes pogodio stativu, ali se lopta odbila do Toresa kojem nije bilo teško da pošalje u mrežu.

Osam minuta kasnije, Tores je sjajnim udarcem sa 18 metara povisio na 2:0 i ekipe su tim rezultatom otišle na odmor.

Tores je u 59. minutu još jednom savladao golmana Šahtjora, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Umesto vođstva od 3:0, usledio je odgovor ukrajinskog tima koji se nije predavao. ; Šahtjor je u 62. minutu uspeo da prepolovi prednost domaćeg tima, pošto je posle brzog napada i asistencije Iraklija Azarova, Georgij Sudakov savladao Ter Štegena.

Od tog gola ukrajinski tim se oslobodio, imao je bolje prilike, ali do kraja meča nije uspeo da stigne do izjednačenja.

Barselona će u narednom kolu najjačeg evropskog takmičenja gostovati Šahtjoru.

U drugom meču ove grupe, večeras će se sastati Antverpen i Porto. Porto posle dva kola ima tri boda, dok je ;Antverpen bez bodova.

Fudbaleri Fejenorda su upisali drugu pobedu u Grupi E, pošto su večeras u Roterdamu slavili protiv Lacija sa 3:1.

Dvostruki strelac za Fejenord bio je Santjago Himenes, u 31. i 74. minutu, a mrežu italijanskog tima zatresao je i Ramiz Zerouki u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Utešni gol za Lacio postigao je Pedro u 83. minutu.

Fejenord je trenutno prvi na tabeli Grupe E sa šest bodova, dok je Lacio treći sa četiri boda na svom kontu.

Holandski tim će u narednom kolu gostovati Laciju.

U drugom meču ove grupe kasnije se sastaju Seltik i Atletiko Madrid. Španski tim taj meč dočekuje sa četiri boda, dok je Seltik bez bodova.

TOK MEČEVA

Grupa E

Fejnord - Lacio 3:1 (2:0)

(Himenes 31, 74, Zeruki 45+2 - )

Seltik - Atletiko Madrid 21.00

Tabela: Atletiko Madrid 4, Lacio 4, Fejnord 3, Seltik 0.

Grupa F

Njukasl - Dortmund 21.00

PSŽ - Milan 21.00

Tabela: Njukasl 4, PSŽ 3, Milan 2, Dortmund 1.

Grupa G

Jang Bojs - Mančester siti 21.00

Lajpcig - Crvena zvezda 21.00

Tabela: Mančester siti 6, Lajpcig 3, Jang Bojs 1, Crvena zvezda 1.

Grupa H

Barselona - Šahtjor 2:1 (2:0)

(Feran Tores 28, Fermin Lopez 36 - Sudakov 62)

Antverpen - Porto 21.00

Tabela: Barselona 6, Porto 3, Šahtjor 3, Antverpen 0.

2. POLUVREME

83. minut - Lacio smanjio iz penala

Italijani su postigli gol sa bele tačke i smanjili na 3:1 u Roterdamu. Strelac je Pedro Rodrigez.

74. minut - Fejnord gazi Lacio

Drugi gol Santjaga Himenesa i treći za Fejnord. Još jedna odlična akcija domaćina, probili su odbranu rivala po levoj strani, lopta je stigla do Himenesa koji je sa desetak metara ubacio u mrežu.

62. minut - Šahtjor smanjuje u Barseloni

Golom Georgija Sudakova Šahtjor je smanjio u Barseloni na 2:1. Sudakov je dobio sjajnu loptu iskosa na levoj strani, izmakao ofsajd zamci i poslao loptu u mrežu.

1. POLUVREME

45+2. minut - Zeruki duplirao vođstvo Fejnorda

Još jedna sjajna akcija Fejnorda. Držali su loptu dugo, kombinovali, a kada su probili po desnoj strani, ona je došla do Ramiza Zerukija koji sa 15-tak metara trese mrežu.

36. minut - Strašan gol Fermina Lopeza

Mladi as Barselone primio je loptu na oko 20 metara, napravio varku i onda šutirao pod prečku.

31. minut - Vodi Fejnord

Holanđani su poveli golom Himenesa. Prethodno je domaćinu poništen gol, potom nisu dobili ni penal koji su tražili, ali su se izdigli iznad svega i poveli.

Lepa akcija domaćeg tima išla je do ivice šesnaesterca, loptu je primio Santijago Himenes i u padu lepo šutirao u desni donji ugao gola golmana Lacija.

28. minut - Barselona načela Šahtjor

Golom Ferana Toresa domaćin vodi. VAR je morao da bude konsultovan zbog eventualnog ofsajda, ali je utvršeno da je strelac bio u dozvoljenoj situaciji.

27. minut - Poništen gol Fejnordu

Domaćin je izveo lepu akciju i postigao gol, ali je VAR signalizirao ofsajd.

Utakmicama 3. kola u grupama E, F, G i H nastavlja se Liga šampiona.

U prvom terminu od 18.45 časova u okviru grupe E sastaju se Fejnord i Lacio, a u okviru grupe H Barselona i Šahtjor.

U večernjem terminu u okviru grupe E sastaju se Seltik i Atletiko Madrid, u okviru grupe F Njukasl - Dortmund i PSŽ - Milan, u okviru grupe G Jang Bojs - Mančester siti i Lajpcig - Crvena zvezda, i u grupi G još Antverpen i Porto.