SPEKTAKULARNO VEČE U LIGI ŠAMPIONA: Haland se raspucao za radost Zvezde! PSŽ demolirao Milan

3. kolo

Fudbaleri Mančester sitija nastavili su pobednički niz u Ligi šampiona.

"Građani" su u utakmici 3. kola grupe G u Bernu savladali Jang bojs sa 3:1 i na taj način doneli bar malo radosti i Crvenoj zvezdi koja ima šansu za treće mesto.

U okviru grupe E ranije danas Fejnord je savladao Lacio sa 3:1, dok su Seltik i Atletiko iz Madrida u spektakularnom meču podelili bodove rezultatom 2:2.

Domaćin je dva puta vodio golovima Furuhašija u 4. i Palme u 28. minutu, dok su gosti golovima Grizmana u 25. i Morat u 53. minutu stigli do boda.

Fejnord vodi sa šest bodova, Atletiko sada ima pet, Lacio četiri, a ovo je bio prvi bod Seltika.

Pari Sen Žermen je sa tri gola ispratio Milan iz Pariza. Golove za domaći tim postigli su Mbape u 32. minutu. Kolo Muani u 53. i Kang-In u 89. minutu. PSŽ sada ima šest bodova, a Milan dva.

U drugoj utakmici, Dortmund je kao gost savladao Njukasl. Jedini gol na meču postigao je Nmeka u 45. minutu. Obe ekipe sada imaju po četiri boda.

Posle utakmica u grupi G Mančester siti vodi sa devet bodova, Lajpcig ima šest, a Crvena zvezda i Jang bojs po jedan bod.

U grupi H Barselona je ranije savladala Šahtjor sa 2:1, a u toku večeri Porto je posle preokreta slavio u Belgiji protiv Antverpena sa 4:1. Domaćin je poveo golom Jusufa u 37. minutu. Het-trik je postigao Evanilson u 46., 69. i 84. minutu, a jedan gol za goste je postigao i Eustakju u 54. minutu.

Barselona vodi u grupi sa devet bodova, Porto ima šest, Šahtjor tri boda, dok je Antverpen bez bodova.

TOK MEČEVA

Grupa E

Fejnord - Lacio 3:1 (2:0)

(Himenes 31, 74, Zeruki 45+2 - )

Seltik - Atletiko Madrid 2:2 (2:1)

(Furuhaši 4, Palma 28 - Grizman 25, Morata 53)

Tabela: Fejnord 6, Atletiko Madrid 5, Lacio 4, Seltik 1.

Grupa F

Njukasl - Dortmund 0:1 (0:1)

(Nmeka 45)

PSŽ - Milan 3:0 (1:0)

(Mbape 32, Kolo Muani 53, Kang-In 89)

Tabela: PSŽ 6, Dortmund 4, Njukasl 4, Milan 2.

Grupa G

Jang Bojs - Mančester siti 1:3 (0:0)

(Elija 52 - Akandži 48, Haland p67, 86)

Lajpcig - Crvena zvezda 3:1 (1:0)

(Raum 13, Simons 59, Olmo 84 - Stamenić 70)

Tabela: Mančester siti 9, Lajpcig 6, Jang Bojs 1, Crvena zvezda 1.

Grupa H

Barselona - Šahtjor 2:1 (2:0)

(Feran Tores 28, Fermin Lopez 36 - Sudakov 62)

Antverpen - Porto 1:4 (1:0)

(Jusuf 37 - Evanilson 46, 69, 84, Eustakju 54)

Tabela: Barselona 9, Porto 6, Šahtjor 3, Antverpen 0.

2. POLUVREME

89. minut - PSŽ demolirao Milan

Domaćin je postigao i treći gol. Strelac je Li Kang-In. Lopta se sa desne strane odbila do njega, a on sa ivice šesnaesterca šalje u mrežu.

86. minut - Erling Haland se raspucao

Drugi gol najboljeg napadača Sitija. Šutirao je sa ivice šesnaesterca snažno u suprotan ugao gola Jang bojsa i pogodio za 1:3..

84. minut - Lajpcig ponovo ima dva gola viška

Dani Olmo samo što je ušao u igru pogodio je gol Crvene zvezde. Posle kornera lopta se od prečke odbila do njega, a nije mu bilo teško da sa svega 3-4 metra gurne u mrežu.

84. minut - Het-trik Evanilsona

Kontra portugalskog tima, Evanilson je lobovao istrčalog golmana Antverpena.

70. minut - Stamenić smanjio vođstvo Lajpciga

Fudbaleri Crvene zvezde smanjili su u Lajpcigu na 2:1. Strelac je Marko Stamenić.

69. minut - Porto uvećao vođstvo

Treći gol u nizu ekipe Porta. Evanilson je postigao svoj drugi gol. Dobio je loptu oko penaltika i matirao domaćeg golmana.

67. minut - Haland iz penala za novo vođstvo Sitija

Mančester siti ponovo vodi u Bernu. Haland je iz opravdano dosuđenog penala doneo Sitiju prednost 2:1 protiv Jang bojsa.

59. minut - Lajpcig duplirao vođstvo

Golom Ćavija Simonsa Lajpcig vodi protiv Crvene zvezde sa 2:0. Izuzetno preciznim golom sa 22-23 metra je postigao efektan gol.

54. minut - Potpuni preokret Porta

Gosti su preokrenuli rezultat u Antverpenu golom Stefena Eustakjuia.

53. minut - Atletiko izjednačio u Glazgovu

Četvrti gol na meču Seltik - Atletiko. Madriđani su izjednačili golom Alvara Morate. Centarfor gostiju je sjajno reagovao na centaršut, "zaplivao" je i glavom poslao loptu u suprotni ugao.

53. minut - PSŽ duplirao vođstvo protiv Milana

Domaćoj ekipi je zbog faula poništen koji minut ranije gol za 2:0, ali je ovaj bio čist. Randal Kolo Muani je sa svega nekoliko metara poslao loptu u mrežu posle odbitka.

52. minut - Jang bojs ekspresno do izjednačenja

Samo četiri minuta je trajalo vođstvo Mančester sitija u Bernu. Jang bojs je izjednačio golom Mešaka Elije. Elija je izbegao ofsajd zamku, istrčao sam ispred golmana Sitija i onda ga lobovao.

48. minut - Siti vodi na gostovanju Jang bojsu

Golom Manuela Akandžija Mančester siti vodi na gostovanju Jang bojsu. Dobra vest za Zvezdu. Akandži je reagovao na odbitak, pošto je neko od saigrača pogodio prečku, a lopta se odbila na 2-3 metra od gol-linije.

46. minut - Porto izjednačio u Belgiji

Porto je izjednačio na 1:1. Katastrofalno su pogrešili domaći igrači, koji su izgubili loptu na 25 metara od svog gola, što su gosti umešno kaznili golom Evanilsona stigli do izjednačenja.

1. POLUVREME

45. minut - Dortmund vodi u Njukaslu

Izgubili su domaći igrači loptu na sredini protivničkog terena. Usledila je kontra nemačkog tima po levoj strani, lopta je ubačena u sredinu šesnaesterca gde se najbolje snašao Feliks Nmeka i snažnim udarcem poslao loptu u gol.

37. minut - Antverpen vodi protiv Porta

Izgubili su gosti loptu ispred svog gola, pokušao je jedan domaći fudbaler da šutira, lopta se odbila do Alhasana Jusufa koji je sa 15-16 metara sjajno šutirao i posao pod rašlje.

32. minut - PSŽ vodi golom Mbapea

Sjajan pogodak napadača Pari Sen Žermena. Primio je loptu na oko 25 metara, ušao u šesnaesterac i onda ispod fudbalera Milana poslao loptu u bliži ugao gola gostiju.

28. minut - Seltik ponovo vodi

Spektakl u Glazgovu, Seltik ponovo vodi protiv Atletika. Strelac je Luis Palma. Šutirao je iskosa sa desne strane sa desetak metara i pogodio suprotnu stranu gola Atletika.

25. minut - Atletiko izjednačio u Glazgovu

Gosti su dobili penal. Grizman je izveo najstrožu kaznu, lopta je pogodila stativu ali mu se odbila pravo na nogu, pa u drugom pokušaju nije promašio - 1:1.

13. minut - Crvena zvezda gubi u Lajpcigu

David Raum je postigao vodeći gol za Lajpcig. BIla je to sjajna akcija domaćeg tima, Raum je ušao sam u šesnaesterac iskosa sa leve strane i kroz noge Glazeru poslao loptu u mrežu.

4. minut - Seltik vodi

Prvi gol u večernjem terminu viđen je u Glazgovu. Sjajan dupli pas domaćih fudbalera krunisao je Kjogo Furuhaši, koji je sa 5-6 metara poslao loptu u mrežu Atletiko Madrida.

Utakmicama 3. kola u grupama E, F, G i H nastavlja se Liga šampiona.

U prvom terminu od 18.45 časova u okviru grupe E igrali su Fejnord i Lacio, a u okviru grupe H Barselona i Šahtjor.

U večernjem terminu u okviru grupe E sastaju se Seltik i Atletiko Madrid, u okviru grupe F Njukasl - Dortmund i PSŽ - Milan, u okviru grupe G Jang Bojs - Mančester siti i Lajpcig - Crvena zvezda, i u grupi G još Antverpen i Porto.