BRENTFORD ODNEO BODOVE SA STAMFORD BRIDŽA: Pinok načeo, Embuemo u nadoknadi dokusurio Plavce

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Brentforda pobedili su u gostima ekipu Čelsija sa 2:0, u utakmici desetog kola Premijer lige.

Brentford je upisao treću pobedu od početka šampionata i trenutno je deseti na tabele, odnosno ima bod više od Čelsija koji je sada poziciju ispod.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je tim sa Stanford bridža imao više loptu u svom posednu i više udaraca ka golu rivala.

Pobedu gostujućeg tima je u 58. minutu najavio Itan Pinok, kada je posle centaršuta Brajana Embuema glavom sa druge stative savladao Roberta Sančesa.

Tačku na ovaj meč stavio je Embuemo u 96. minutu. Golman Čelsija se u samom finišu meča preselio u kazneni prostor Brentforda u potrazi za izjednačenjem, ali to nije donelo ništa dobro njegovom timu.

Lopta je posle kornera stigla do igrača Brentforda koji su krenuli u kontranapad, Nil Mope i Embuemo su bili brži od Sančesa i na kraju je Kamerunac pogodio praznu mrežu za veliku pobedu svog tima.

Fudbaleri Čelsija će u narednom kolu Premijer lige gostovati Totenhemu, dok će Brentford dočekati Vest Hem.