BUNDESLIGA: Bajern se kockao, ali se spasio bruke - Štutgart jači od Dortmunda

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Hajdenhajm sa 4:2, u utakmici 11. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je posle prvog poluvremena imao prednost od 2:0, a oba pogotka postigao je Hari Kejn u 14. i 44. minutu. Hajdenhajm se nije predavao i uspeo je da izjednači golovima Tima Klajndinsta u 67. i Jana Niklasa Bestea u 70. minutu.

Ipak, dva minuta kasnije novu prednost Bajernu doneo je Rafael Gereiro, a konačan rezultat postavio je Erik Maksim Čupo Moting u 85. minutu.

Bajern je upisao devetu pobedu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 29 bodova, dok je Hajdenhajm na 13. poziciji sa deset bodova.

Fudbaleri Štutgarta su na svom terenu slavili protiv Borusije Dortmund sa 2:1.

Štutgart je treći tim lige sa 24 boda, odnosno ima tri boda više od Dortmunda koji se nalazi poziciju ispod.

Dortmund je poveo na ovom meču u 36. minutu, a strelac je bio Niklas Filkrug u 36. minutu. Izjednačio je Deniz Undav šest minuta kasnije, da bi pobedu domaćem timu doneo Seru Girasi sa penala u 83. minutu.

U preostale dve utakmice, Augsburg i Hofenhajm su odigrali nerešeno 1:1, dok na meču Darmštata i Majnca nije bilo golova.

Hofenhajm je šesti na tabeli sa 19 bodova, Augsburg deseti sa 13, Darmštat je na 15. poziciji sa osam, dok je Majnc 16. sa sedam bodova na svom kontu.