NAKON ČUKE PALA I BOLONJA: Pobeda Fjorentine, remi Atalante u Seriji A

SERIJA A

Fudbaleri Fjorentine pobedili su danas na svom terenu Bolonju sa 2:1, u utakmici 12. kola Serije A.

Fjorentina je povela golom koji je Đakomo Bonaventura postigao u 17. minutu, a izjednačio je Džošua Zirkze u 33. minutu iz jedanaesterca.

Pobedu domaćima doneo je Nikolas Gonzales iz jedanaesterca u 48. minutu.

Ekipa iz Firence je prekinula niz od tri poraza, a posle šeste pobede u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 20 bodova. Bolonja ima dva boda manje na sedmom mestu.

Fudbaleri Udinezea odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Atalante.

Domaći su poveli golom Valasa u 44. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Lazara Samardžića, a bod Atalanti doneo je Ederson golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Atalanta je u poslednje dve utakmice bez pobede i peta je na tabeli sa 20 bodova, dok je Udineze posle osmog remija u prvenstvu 16. sa 11 bodova.

Ranije danas Empoli je na gostovanju pobedio Napoli sa 1:0.

Kasnije igraju Lacio - Roma i Inter - Frozinone.