Fudbaleri Francuske deklasirali su u subotu uveče Gibraltar sa 14:0 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Francuzi su već ranije iz Grupe B obezbedili plasman na završni turnir, pa su igrali rasterećeno protiv nesrećnih gostiju.

Strelci za Francusku bili su Etan Santos autogol u trećem, Markus Tiram u četvrtom, Varen Zair-Emri u 16, Kilijan Mbape iz penala u 30, 74. i 82, Žonatan KLaus u 34, Kingsli Koman u 36, Jusuf Fofana u 37, Adrian Rabio u 64, Kingsli Koman u 66, Usman Dembele u 73, Olivije Žiru u 89. i prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

I dok su napadači punili mrežu rivala, svi se pitaju šta je radio golman Francuske? Pa, uglavnom se zagrevao.

Mike Manjan, prvi golman "Trikolora" bio je u sastavu, pošto je selektor odlučio da izvede najjači sastav protiv amaterskog Gibraltara. A pošto gosti nisu ni primirisali njegovom golu, on je morao da ostane u formi tokom svih 90 i kusur minuta.

U Nici je bilo prilično hladno, pa je to bio dodatni razlog da čuvar mreže "Galskih petlova" trčkara tokom utakmice. Video koji su tokom utakmice snimili navijači postao je apsolutni hit na društvenim mrežama.