KRVAVE GLAVE, PENDREK U RUCI NAVIJAČA, REAKCIJA MESIJA... Ludilo i OPŠTA TUČA pred meč Brazila i Argentine (VIDEO)

haos

Derbi 6. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine između Brazila i Argentine obeležili su žestoki neredi.

Argentina je slavila rezultatom 1:0, a meč je ostao u senci nezapamćenih incidenata.

Početak utakmice je kasnio pola sata zbog sukoba navijača i policije na tribinama, Argentinci koji su došli na gostovanje dobili su žestoke batine, a kada su Lionel Mesi i njegovi saigrači videli šta se dešava preskočili su reklame i došli do mesta sukoba kako bi upozorili policiju.

Brazilska policija tukla je navijače Argentine. Jedan je završio vrlo krvav što se može videti na ovom snimku:

Mesi je odlučio da povuče ekipu u svlačionicu, Argentinci nisu želeli da igraju dok se tenzije na tribinama ne smire, pa tek kada je policija prestala da bije njihove navijače, doneta je odluka o početku utakmice.

"Teško nam je ovo palo. Videli smo kako tuku ljude šipkama. Na tribinama su bile i porodice igrača. Povukli smo se u svlačionicu jer smo želeli da smirimo situaciju, nismo puno mogli napraviti. Gledali smo kako udaraju ljude, guraju ih. Moglo je da dođe do tragedije. Igrači su se pitali kako su im porodice, kako su ljudi na tribinama", rekao je Mesi nakon utakmice i priznao da nije bio potpuno koncentrisan zbog razmišljanja o dešavanjima na tribinama.

Najluđa scena desila se kada je navijač Brazila uzeo pendrek policajcu i krenuo da udara Argentince.

Argentina je slavila sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Nikolas Otamenti i to posle kornera u 63. minutu. Brazil je meč završio sa desetoricom posle isključenja Žoelintona na deset minuta do kraja.

Nakon ove utakmice Argentina ostaje prva s 15 bodova. Brazil je tek šesti sa sedam bodova iz šest utakmica.