PARTIZAN POSLE VELIKOG PREOKRETA U NAREDNOJ RUNDI LIGE ŠAMPIONA: Crno-beli omladinci pregazili Šerif, pukla petarda u Humskoj

Liga šampiona

Omladinci Partizana dočekali su Šerif iz Moldavije u revanšu plej-of faze Lige šampiona.

Crno-beli su u Moldaviji poraženi sa 2:0 u prvoj utakmici, a u revanšu su slavili sa 5:2 (3:0) i plasirali se u narednu fazu.

Crno-beli su sjajno krenuli u meč i već sredinom prvog poluvremena uspeli da nadoknade minus, a zatim i steknu prednost.

Dušan Jovanović je u 24. minutu postigao prvi gol za crno-bele, a samo minut kasnije u strelce se upisao Nemanja Trifunović. Time je ekipa trenera Nenada Stojakovića nadoknadila zaostatak.

Dušan Jovanović je u 34. minut postigao svoj drugi, a treći gol Partizana.

Crno-beli su i u nastavku pokazali dominaciju. Na 4:0 povisio je Bogdan Mirčetić u 65. minutu.

Na 5:0 povisio je u 72. minutu Nemanja Trifunović svojim drugim golom.

Šerif je smanjio na 5:1 u 80. minutu golom Artjoma Dijnarija. Šahtjor je uneo dramu u drugom minutu zaustavnog vremena kada je Dijnari postigao drugi gol.

Ipak, bilo je kasno za goste da dođu do eventualnog produžetka.

Crno-beli će u osmini finala Lige šampiona igrati protiv jedne od drugoplasiranih ekipa iz grupne faze.

Žreb za narednu rundu je na programu 19. decembra. Crno-beli će u februaru naredne godine igrati za plasman u osminu finala.

Podsetimo, Crvena zvezda je porazom od Jang bojsa u Bernu ispala iz daljeg takmičenja.

Partizan: Radulaški - Stjepanović, Roganović, Dragojević, Ćelić - Ugrešić, Janković - Trifunović, Alilović, Mirčetić - Jovanović.

Šerif: Dumenko - Dijinari, Greščijuk, Jatko, Gutu - Gušpit, Sandeči, Kovaleski - Botan, Spatar, Pleška.