HRABRI TSC NEZASLUŽENO PORAŽEN OD FAVORIZOVANIH ENGLEZA: Vest Hem se PROVUKAO protiv srpskog vicešampiona! SAN O PROLEĆU ŽIVI

LIGA EVROPE

Fudbaleri TSC izgubili su od Vest Hema sa 0:1 u meču petog kola Grupe A Lige Evrope.

Tinjala je nada kod izabranika Žarka Lazetića da mogu do novih bodova u Evropi, i to protiv favorizovanog protivnika koji je ovim trijumfom overio nokaut fazu.

Od samog starta TSC je krenuo hrabro, stvarao prilike i dobro uposlio odbranu engleskog tima. Ni Vest Hem nije bio bez šansi, ali su oba tima u svlačionicu otišla a da mrežu nisu zatresli.

Po povratku na teren nastavljena je ljuta borba koja je trajala do samog kraja meča. U samoj završnici ovog uzbudljivog duela, u 89. minutu Vest Hem stiže do pobede zahvaljujući pogotku Součeka.

Naredni meč TSC je igrati u gostima protiv Olimpijakosa, dok će Vest Hem dočekati Frajburg.

San o proleću u Evropi još uvek živi, jer ukoliko TSC trijumfuje protiv grčkog tima sa trećeg mesta će se "preseliti" u Ligu konferencija.

2. POLUVREME

90+4. minut - KRAJ MEČA!

90. minut - Igraće se još četiri minuta

89. minut - GOL! ŠOK U BAČKOJ TOPOLI!

81. minut - Utakmica ulazi u završnicu, a golova još uvek nema - domaćin na pragu novog boda

76. minut - Žarko Lazetić spremio trostruku izmenu: Izlaze Radin, Milovanović i Kuveljić, a na terenu su Vulić, Pantović i Vlalukin

67. minut - Izmene u Vest Hemu: Benrama i Mubama izlaze, a menjaju ih Ings i Korne

57. minut - ŠANSA ZA TSC: Probao je Milovanović glavom, na samo nekoliko metara od gola, ali je lopta završila u rukama Fabijanskog

55. minut - I dalje bez udarca u drugom poluvremenu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Vest Hem

1. POLUVREME

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Igraće se još dva minuta

40. minut - Za sada bez golova, iako je na obe strane bili dosta prilika da se zatrese mreža. Prvo poluvreme ulazi u završnicu, pa je i tok igre dosta mirniji

31. minut - ŠANSA ZA TSC! Bio je Ćirković na samo nekoliko metara od gola Vest Hema, šutirao je, ali pravo u golmana

23. minut - ŠANSA ZA VEST HEM! Ništa gosti ne prepuštaju slučaju, brzo kreiraju akciju. Posle centaršuta Kresvela, lopta je izblokirana

22. minut - TSC IMAO JOŠ JEDNU ŠANSU: Peti šut ka golu protivnika

18. minut - Engleski klub nastavlja da pritiska

11. minut - ŠANSA ZA TSC: Đakovac se našao u kaznenom prostoru, pokušao, ali je njegov udarac izblokiran

7. minut - ŠANSA ZA DOMAĆE! Cvetković šutira ka golu Vest Hema, ali je Fabijanski bio na visini zadatka

2. minut - OPASNO PRETI VEST HEM: Gosti su pokušali preko Benrame, ali se tim Žarka Lazetića izvuka iz opasne situacije

18.45 - Meč je počeo!

SASTAVI

TSC (4-4-2): Ilić - Petrović, Stojić, Čalušić, Antonić - Ćirković, Kuveljić, Radin, Cvetković - Đakovac, Milovanović

Vest Hem (4-3-3): Fabijanski - Kresvel, Aguerd, Mavropanos, Džonson - Paketa, Souček, Vord-Praus - Benrama, Fornals, Mubama

Vest Hem, TSC

UOČI MEČA

Trener fudbalera TSC-a Žarko Lazetić rekao je uoči utakmice protiv Vest Hema, da će se njegova ekipa dokle god ima šanse boriti za treće mesto u grupi Lige Evropa.

"Tinja nada, nadamo se i dokle god ima bilo kakve šanse pokušaćemo da ostvarimo što bolji plasman i da završimo kao treći u grupi. Koliko je to moguće - videćemo", rekao je Lazetić.

Žarko Lazetić

"Daćemo sve od sebe da svaka utakmica bude takmičarska, verujemo da ćemo već sutra pokušati da se približimo tome i da poslednja utakmica u Grčkoj odlučuje o tome da li ćemo prezimiti u Evropi. Očekivanja su uvek najveća moguća, bez obzira na protivnika, tako se i pripremamo", dodao je on.

Klub iz Bačke Topole je trenutno poslednji na tabeli sa jednim bodom, odnosno ima tri boda manje od trećeplasiranog Olimpijakosa, dok Vest Hem i Frajburg imaju po devet bodova na svom kontu.