KEC U NIŠU! RADNIČKI ŠOKIRAO PARTIZAN: Crno-beli pali posle preokreta! Zvezda novi lider VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju Radničkom u Nišu sa 2:1 (0:0) u 18. kolu Super lige Srbije.

Radnički je do pobede na "Čairu" stigao posle preokreta golovima Petrova iz penala u 67. minutu i autogolom Ilića u 74. minutu. Prethodno je Saldanja u 53. minutu doneo crno-belima prednost.

Posle ovog kola Partizan ima 43 boda, koliko i Crvena zvezda, ali je pao na drugo mesto zbog slabije gol-razlike. Radnički je pretposlednji sa 16 bodova.

Ovo je bila tek četvrta pobeda Nišlija u prvenstvu i drugi poraz crno-belih.

Uživo,

Radnički Niš - Partizan: 2:1 (0:0)

Tok utakmice:

Drugo poluvreme:

90+1. minut - Filip Frej menja Lazara Jovanovića u ekipi Radničkog.

90. minut - Velika prilika za Partizan, Zahid je šutirao, ali je njegov šut izblokiran za korner.

88. minut - Žuti karton za Ivelju.

85. minut - Izmena u Radničkom, Pavle Ivelja menja Savu Petrova, strelca prvog gola za Radnički.

78. minut - Dvostruka izmena i u Partizanu. Menig umesto Kalulua, a Dušan Jovanović umesto Belića.

77. minut - Dvostruka izmena u Radničkom. Stajić menja Mesarovića, a Cvetković Belakovića.

74. minut - GOOOL! Radnički vodi! Totalni preokret na Čairu. Posle kornera je lopta zakačila Mihaila Ilića i završila u mreži crno-belih.

72. minut - Mesarović je šutirao iskosa sa leve strane, Jovanović brani.

70. minut - Žuti karton za Petrova zbog simuliranja.

67. minut - GOOOL! Sava Petrov je izjednačio na 1:1 iz penala.

64. minut - Penal za Radnički! Saničanin je dobio i žuti karton zbog udarca laktom Belanovića u skoku. Bunili su se fudbaleri Partizana ali bez uspeha.

62. minut - Izmena u Partizanu, umesto Kanutea ulazi Šćekić.

56. minut - Jovanović brani nemoguće. Radnički je bio u napadu, Belaković je šutirao, Saničanin zakačio loptu i promenio smer, ali se golman crno-belih izvio i vrhovima prstiju odbio da ne uđe u gol.

55. minut - Zahid je mogao da duplira vođstvo. Centrirao je Kalulu, a Norvežanin glavom šutirao.

53. minut - GOOOL! Saldanja za vođstvo Partizana

Mateus Saldanja doveo je Partizan u vođstvo. Sjajnu loptu mu je uputio Belić, a Brazilac sa nekoliko metara ugurao loptu u mrežu. Prethodno je Stojković oduzeo loptu fudbalerima Radničkog na oko 25 metara od gola.

53. minut - Velika šansa za Radnički. Jamkam je izbio sam ispred Jovanovića, ali nije dobro šutirao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Partizan napada ka severnoj strani, gde su smeštene pristalice crno-belih.

Prvo poluvreme:

Završeno je prvo poluvreme!

45. minut - Dobar udarac Natha za 16 metara, ali još bolja intervencija sjajnog Rosića!

43. minut - Sada je i Aranđel Stojković dobio žuti karton!

36. minut - Sada je i Saldanja šutirao posle kontre Parnog valjka, ali je i on to očajno uradio!

29. minut - Kanute je oprobao svoj udarac sa ivice kaznenog prostora, snažno je opalio po lopti ali je bio neprecizan!

Partizan, Radnički Niš

27. minut - Sada i Ilić iz Radničkog dobija žuti karton zbog grubog starta nad Saldanjom!

20. minut - Mihajlo Ilić je dobio žuti karton!

16. minut - Ogromna prilika za Nišlije! Nakon kornera, Jovanoviću je ispala lopta a Bakić je pokušao "makazicama" da zatrese praznu mrežu, ipak, bio je neprecizan!

13. minut - Posle odlične kombinacije gostujućih fudbalera, Zahid je bio u prilici, ali je preterao sa loptom i uprskao obećavajuću šansu!

8. minut - Kalulu je sjajno prošao po desnom boku, ali je potom poslao neupotrebljiv centaršut!

3. minut - Prvo uzbuđenje pred golom Partizana! Posle sjajne kontre domaćeg tima, Mesarović je naleteo na povratnu loptu, šutira, ali pravo u Saničanina!

1. minut - Počeo je meč u Nišu! Prvi sa centra krenuli su fudbaleri Radničkog!

Uoči meča:

Poznati su sastavi za današnji meč:

Radnički: Rosić, Jamkam, Petrović, Pajović, Ilić, Belaković, Vojnović, Bakić, Jovanović, Mesarović, Petrov

Partizan: Jovanović, Stojković, Ilić, Saničanin, Antić, Kanute, Belić, Natho, Kalulu, Zahid, Saldanja

Trener fudbalera Partizana Igor Duljaj rekao je da očekuje tešku utakmicu po teškom terenu u Nišu protiv Radničkog, ali da njegova ekipa mora da bude spremna na sve i da će dati sve od sebe kako bi ostvarila pozitivan rezultat.

"Za nas je svaka utakmica najteža i najvažnija. Dugi niz godina znamo da je tamo teren veoma loš, ali nema druge nego da se odigra po tako lošem terenu. Verujem da će i mom prijatelju i kolegi Slavoljubu Đorđeviću biti neprijatno kao i meni da izađemo po lošem terenu. To će biti najveći problem i za njih i za nas", rekao je Duljaj na konferenciji za novinare u Beogradu.

"Video sam da nema niko da zaštiti kolege koji su rekli da u decembru ne može da se igra fudbal. Oni nisu mislili da na minus 12 ne može da se igra, nego da tereni nisu adekvatni. Ako je teren dobar, ima grejače, hibrid, nema problema, a ako nemate uslove, kako ćemo mi i Radnički da pokažemo kvalitetan fudbal", rekao je Duljaj.

Uslovi u Nišu su zaista katastrofalni, čemu svedoče skandalozne fotografije koje su nastale na stadionu "Čair".

Nastavio je Duljaj da priča o užasnom stanju terena.

"Uvek je lakše timu koji se brani da igra na takvom terenu nego ekipi koja želi da ide na pobedu i igra od noge do noge. Ovo nije opravdanje ili alibi, želim da zaštitim kolege koji su rekli ono što svi misle - da nemamo adekvatne terene, ako hoćemo da igramo fudbal, moramo da ih imamo", dodao je trener crno-belih.

Igor Duljaj

Radnički je u sredu izgubio od Crvene zvezde sa 0:5 u Kupu, a Duljaj je rekao da nije gledao tu utakmicu, pošto je niška ekipa igrala u izmenjenom sastavu.

"Odlično poznajem Đorđevića, on je moj veliki prijatelj, igrali smo zajedno u Ukrajini. Energičan je, borbenog duha, verujem da će energiju prebaciti na svoje igrače. Mi smo spremni na sve što nas očekuje, rekao sam igračima, ko nema kopačke sa šest da ne dolazi na trening. Nemam dilemu oko sastava, ali uvek se nešto dogodi, pa ćemo videti posle današnjeg treninga ko će putovati za Niš", naveo je Duljaj.

Partizan je drugi na tabeli sa 43 boda, koliko ima i Zvezda, ali crno-beli imaju utamicu manje. Radnički je pretposlednji sa 13 bodova.