MUK U MANČESTERU - ĐAVOLI ISPALI IZ EVROPE: Debakl Junajteda, SENZACIJA Kopenhagena, Benfika u nadoknadi do proleća u Evropi

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Kopenhagena pobedili su Galatasaraj i napravili su senzaciju u grupi A i plasirali se u nokaut fazu Lige šampiona, dok je Mančester junajted posle poraza od Bajerna završio učešće u elitnom evropskom takmičenju.

Ishod grupe C u okviru Lige šampiona takođe je rešen - fudbaleri Napolija slavili su nad Bragom sa 2:0 i tako obezbedili plasman u osminu finala elitnog evropskog takmičenja. Potpugalski klub je uprkos porazu obezbedio plasman u nokaut rundu Lige Evrope pošto Union Berlin nije uspeo da savlada Real Madrid gde je bilo 3:2 za goste.

Benfika uspela da napravi veliki podvig i izbori evropsko proleće, doduše u Ligi Evrope - slavili su sa 3:1 protiv Salcurga koji je završio takmičenje u LŠ, kao i naši reprezentativci Strahinja Pavlović i Petar Ratkov koji nastupaju za austrijski tim. Na "Đuzepe Meaci" nije bilo golova, pa je Sosijedad zadržao prvo mesto, a Inter kao drugoplasirani ide dalje.

2. POLUVREME

90+2. minut - Benfika postiže i treći gol!

89. minut - Madriđani u finišu stižu do nove prednosti u Berlinu - strelac je Dani Sebaljos

85. minut - Union Berlin stiže do izjednačenja

72. minut - Hoselu dvostruki strelac za "kraljevski klub"

71. minut - Đavoli na kolenima - Bajern zatresao mrežu Mančester junajteda

62. minut - Real Madrid stigao do izjednačenja - strelac je Hoselu

58. minut - Kopenhagen poveo protiv turskog tima

57. minut - Salzburg smanjuje prednost Benfike

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

45+2. minut - Union Berlin zatresao mrežu Reala! Samo dva minuta ranije Luka Modrić je promašio penal i kako to već biva u fudbalu - stigla je kazna: Kevin Voland je strelac vodećeg gola.

45+1. minut - Benfika vodi 2:0 u Salzburgu - strelac je Rafa Silva

45. minut - Luka Modrić promašio penal!

33. minut - Napoli duplirao vođstvo

32. minut - Di Marija pogodio za vođstvo Benfike

9. minut - Autogol Sedrara Satčija! Napoli vodi na domaćem terenu

21.00 - Počeli su mečevi u grupama A, C i D

fudbaleri Lensa pobedili su sevilju i izbacili je iz evrope
fudbaleri Lensa pobedili su sevilju i izbacili je iz evropefoto: Icon Sport / ddp USA / Profimedia

Dobili smo rasplet u grupi B iz koje će dalje Arsenal i PSV. Mada, to se znalo i pre odigranog meča u Ajndhovenu, dok je u drugom duelu koji je bio na programu od 18.45 Lans bio bolji od Sevilje kojoj je bio potreban trijumf kako bi obezbedila nokaut fazu Lige Evrope. Posle velikog okršaja Lans je uspeo u nadoknadi da slavi sa 2:1 i zadrži treće mesto u grupi.

Lans – Sevilja 2:1 (0:0)

PSV – Arsenal 1:1 (0:1)

TOK MEČEVA

90+6. minut - GOL! Anđelo Fuđini stavlja tačku na meč u Lansu! Sevilja je eliminisana iz Evrope

79. minut - Sevilja je izjednačila sa penala, Ramos je strelac. Gostima treba pobeda za treće mesto u grupi i plasman u Ligu Evrope gde bi branili trofej

63. minut - Lans je poveo protiv Sevilje golom Frankovskog

50. minut - Vertesen postiže izjednačujući gol u Ajndhovenu.

46. minut - Nastavljene su utakmice u Francuskoj i Holandiji.

Arsenal

42. minut - Arsenal je poveo u Ajndhovenu golom Nketie

20. minut - Mreže na obe utakmice i dalje miruju