ZVEZDA NAMUČILA ŠAMPIONA EVROPE: Crveno-beli tresli mrežu "građana", ali se porazom oprostili od Lige šampiona!

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Mančester sitija sa 2:3 (0:1) u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona.

Građani su uspeli da se sa maksimalnim učinkom u grupi plasiraju u nokaut fazu elitnog evropskog takmičenja, dok su izabranici Baraka Bahara na neslavan način završili učešće - sa samo jednim bodom.

Prvak Evrope je na beogradskoj Marakani pokazao klasu, imao inicijativu, stvarao šanse i u 19. minutu poveo golom Hamiltona - Sitijev tinejdžer je lako predriblao Dragovića i iz nezgodnog položaja zatresao mrežu Glazera. Šansu za izjednačenje Zvezde je propustila u 27. minutu kada je veliku šansu imao Kosta Nedeljković - prvo je napravio fintu, lepo se namestio, šutirao levom nogom, ali je lopta otišla preko gola!

Usledila je serija šansi ekipe Pepa Gvardiole, a onda je u 62. minutu Bob duplirao prednost gostiju - šutirao je u donji levi ugao čuvara mreže crveno-belih koji se bacio, ali nedovoljno da dohvati loptu koja je tik uz stativu ušla u gol.

Nije se predavao tim iz Ljutice Bogdana, opasno su zapretili u 70. minutu - Kanga se izborio za loptu, asistirao je Mijatoviću koji je pogodio stativu! A onda šest minuta kasnije Hvang kroz noge Ortegi postiže gol za erupciju oduševljenja na Marakani.

I kada su svi pomislili da se Zvezda vratila i da može do boda, Điga u 83. minutu pravi nepotreban faul, a sudija Alijar Agajev nije imao dilemu - odmah je pokazao na belu tačku sa koje je Filips dva minuta kasnije bio precizan.

U 88. minutu, u gužvi pred golom Mančester sitija, mladi Jovan Mijatović stiže do lopte, šutira i pogađa - stativu! Nastavila je Zvezda da pritiska goste, a onda u prvom minutu nadoknade Katai se upisuje u strelce prelepim golom koji je postigao glavom.

1 / 12 Foto: AP Photo/Darko Vojinovic

2. POLUVREME

90+6. minut - Kraj meča! CRVENA ZVEZDA - MANČESTER SITI 2:3 (0:1)

90+1. minut - GOL! Katai!

90. minut - Igraće se još pet minuta!

90. minut - Bukari pokušava, ali samo pored gola Ortege

88. minut - STATIVA! Mijatović je opet bio u prilici, ali nije uspeo da postigne gol - večeras baš nema sreće

85. minut - GOL! Filip siguran sa "bele tačke"

83. minut - PENAL ZA MANČESTER SITI!

76. minut - GOL! Hvang za erupciju oduševljenja na Marakani!

70. minut - KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Kanga se izborio za loptu, asistirao je Mijatoviću koji je pogodio stativu!

65. minut - IZMENA KOD ZVEZDE: Spajić izlazi, na terenu je Rodić

64. minut - Zvezda sa druge strane preti, pokušava Lučić, ali je Akanđi na pravom mestu i blokira šut

62. minut - GOL! Bob šutira u donji levi ugao Glazera koji se baca, ali nedovoljno da dohvati loptu koja tik uz stativu ulazi u gol

57. minut - TROSTRUKA IZMENA KOD ZVEZDE: Mijatović, Lučić i Katai su na terenu, Kanga, Olajinka i Endiaje izlaze van

51. minut - KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Sjajan Endiaje, imao je odličnu priliku za izjednačenje, šutirao je snažno, ali brani Ortega!

49. minut - Pokušao je Nunjes makazicama da postigne pogodak, zakačio je loptu, ali se povredio prilikom pada i sada mu se ukazuje medicinska pomoć

48. minut - ŠANSA ZA MANČESTER SITI! Hamilton opet preti Glazeru, ali lopta završava tik pored desne stative

47. minut - IZMENA KOD SITIJA: Griliš je izašao, a na terenu je Foden

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Crvena zvezda, Marakana, Delije

1. POLUVREME

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena!

45+1. minut - Uroš Spajić dobija žuti karton posle oštrog starta nad Grilišem

45. minut - PRILIKA ZA SITI! Pas Akanđija ka Hamiltonu koji ne stiže loptu pred golom Zvezde, Griliš dolazi do nje, ali ništa i od te akcije

42. minut - "Građani" čuvaju rezultat, domaćin želi da ubrza igru

33. minut - Kakav promašaj Griliša - nije imao čuvara, sam pred golom Glazera, ali je njegov bombastičan udarac završio pored desne stative

30. minut - Bila je dobra situacija za Zvezdu, otvorio se prostor za brzonogog Bukarija koji je šutirao, ali je čuvar mreže gostiju sjajno prihvatio taj udarac

29. minut - Nunjes šutira snažno sa desne strane iskosa, ali Glazer brani

27. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Nedeljković je napravio fintu, lepo se namestio, šutirao levom nogom, ali lopta odlazi preko gola

24. minut - Endiaj je uputio loptu ka Bukariju, ali je lopta završila pravo u ruke Ortege

19. minut - GOL! Hamilton načeo domaćina - predriblao je Dragovića i sa desne strane iz nezgodne pozicije zatresao mrežu Glazera, ali - gledaće se VAR i posle provere pogodak je priznat!

15. minut - Namestio se Bukari na desnu nogu na samo nekoliko matara od gola Sitija, ali je njegov udarac izblokiran

9. minut - Opasna situacija pred golom Glazera, ali je akcija "građana" prekinuta od strane defanzivaca Zvezde

2. minut - Za sada je lopta u posedu prvaka Evrope koji juriša ka golu domaćnina

18.45 - Sudija Alijar Agajev označio je početak meča!

18.42 - FUDBALERI ZVEZDE I SITIJA IZAŠLI NA TEREN MARAKANE

Stadion "Rajko Mitić" se i dalje puni, a fudbaleri su izašli na teren - sledi himna, a onda i početak poslednjeg evropskog ispita za crveno-bele.

00:32

Izlazak igrača Zvezde i Sitija na teren Marakane

SASTAVI

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Spajić, Kanga, Endiaje, Olajinka, Dragović, Điga, Bukari, Mijailović, Hvang

Mančester siti: Ortega, Filips, Stons, Kovačić, Griliš, Serhio Gomez, Akanđi, Metus Nunjes, Bob, Luis, Hamilton

Crvena zvezda

U ekipi koja će se suprotstaviti "građanima" od prvog minuta nema mladog fudbalera Zvezde Jovana Mijatovića, bisera crveno-belih, koji je partijama i golovima u domaćem prvenstvu više puta spasavao šampiona Srbije.

18.05 - VELIKA GUŽVA PRED MARAKANOM

Veliki broj "Delija" polako pristiže na stadion "Rajko Mitić" gde za manje od sat vremena počinje duel Zvezda i Sitija koji nema rezultatski značaj, a obe ekipe imaju neki svoj cilj zbog kojeg bi da trijumfuju u ovom meču.

1 / 3 Foto: Kurir sport
00:21

Atmosfera pred meč Crvena zvezda - Mančester siti

00:22

Navijači Crvena zvezda Mančester siti

UOČI MEČA

Izabranici Baraka Bahara izgubili su sve šanse da prezime u Evropi, posle pet kola imaju samo jedan bod. U Ljutice Bogdana stiže engleski velikan Mančester siti, koji zauzima prvu poziciju u grupi G, a poznato je da njihov mentalitet takav da apsolutno nikada nema opuštanja i da se uvek ide na pobedu.

Najbolji i najskuplji fudbaler Sitija Erling Holand neće igrati protiv Crvene zvezde. Norveški napadač nije bio sa ekipom na gostovanju u Lutonu, a propustiće i meč u Beogradu isto kao i Kevin De Brujne i Džeremi Doku.

erling haland propušta meč na marakani
erling haland propušta meč na marakanifoto: Ruben Albarran / Zuma Press / Profimedia

Susret Lige šampiona na Marakani nema nikakvu takmičarsku vrednost - pošto je Siti prošao kao prvoplasirani, a Zvezda već ispala. Zato će Gvardiola odmoriti nekolicinu prvotimaca zbog teškog rasporeda koji sledi.