BUNDESLIGA: Remi Augsburga i Dortmunda, pobede Volfsburga i Bohuma

BUNDESLIGA

Fudbaleri Augsburga i Borusije Dortmund odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.

Ermedin Demirović je u 23. minutu doveo Augsburg u vođstvo, a izjednačenje i bod Dortmundu doneo je Doniel Malen u 35. minutu.

Augsburg je i dalje na desetom mestu na tabeli sa 18 bodova, dok je Dortmund peti sa 26 bodova na svom kontu.

Fudbaleri Volfsburga su u gostima, i pored toga što su imali igrača manje od 27. minutu, slavili protiv Darmštata sa 1:0. Jedini gol postigao je Lovro Majer u 63. minutu.

Volfsburg je upisao šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je deveti tim lige sa 19 bodova, dok je Darmštat poslednji sa devet bodova.

Bohum je na svom terenu pobedio Union Berlin sa 3:0, golovima Takume Asana u finišu prvog poluvremena, Gonsala Pasijense u 54. i Kevina Štrugera sa penala u 78. minutu.

Ekipa Bohuma je 13. na tabeli nemačkog šampionata sa 16 bodova, dok je Union Berlin 16. sa šest bodova manje.

Hajdenhajm je kao gost pobedio Majnc sa 1:0, pogotkom Marvina Piringera u 12. minutu. Posle pete pobede u prvenstvu, Hajdenhajm je 12. na tabeli sa 17 bodova, dok je Majnc i dalje pretposlednji sa devet bodova.