ĐIRONI SAMO BOD: Valensija ubedljiva na gostovanju protiv Kadiza!

la liga

Fudbaleri Valensije pobedili su danas na gostujućem terenu Kadis sa 4:1, u utakmici 20. kola španskog prvenstva.

Valensija je povela u osmom minutu golom koji je postigao Ugo Duro, a izjednačio je Ruben Alkaras u 21. minutu iz jedanaesterca.

U 52. minutu domaći su ponovo poveli, kada je strelac bio Dijego Lopes, a prednost je udvostručio Havi Gera u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Konačan rezultat postavio je Hesus Vaskes golom u osmom minutu nadoknade vremena.

Posle treće uzastopne pobede, ukupno osme u prvenstvu, Valensija je osma na tabeli sa 29 bodova.

Kadis je posle devetog poraza prvi u zoni ispadanja na 18. mestu sa 15 bodova, bodom manje od Sevilje na 17. mestu.

Fudbaleri Almerije i Đirone odigrali su nerešeno 0:0.

Đirona je drugi put u poslednje tri utakmice odigrala nerešeno i propustila je priliku da se "odlepi" na prvom mestu na tabeli. Đirona je prva sa 49 bodova, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Real Madrida.

Almerija je jedina ekipa bez pobede u Primeri ove sezone, poslednja je na tabeli sa šest bodova.