PROMAŠIO FINALE I ISTORIJSKU ŠANSU: Progoniće ga ovaj MOMENAT, Južna Afrika gleda i ne veruje! VIDEO

KUP AFRIČKIH NACIJA

Fudbaleri Nigerije plasirali su se u finale Afričkog kupa nacija, pošto je u polufinalu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca pobedila Južnu Afriku 4:2, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo 1:1.

Nigerija je povela u 67. minutu golom koji je postigao Vilijam Trost-Ekong iz jedanaesterac izjednačio je Teboho Mokoena u 90. minutu iz jedanaesterca i izborio produžetke.

Susret je obeležio neverovatan promašaj Kulisa Mudaua, koji je u šestom minutu sudijske nadoknade mogao biri heroj svoje zemlje, ali je postao tragičar.

Mokoena je sjajno šutirao posle slobodnog udarca, golman je samo odbio loptu na peterac, a Mudau je naleteo na loptu, i promašio prazan gol, "opalivši" visoko preko gola.