Liverpul proradio, Siti se provukao

Premijer liga

Sav bes zbog lošeg starta Crveni iskalili na Noriču, dok se Siti nove bodove osvojio golom Džeka, potrkaj meča sa Fulamom

Liverpul se konačno pokazao u pravom svetlu i poput brzog voza protutnjao Noričom – 5:2 (2:0).Ekipa trenera Brendana Rodžersa je konačno uspela da brojne šanse pred golom protivnika pretvori u pogotke.

Da je vreme za prvi trijumf fudbalera Crvenih videlo se već u drugom minut, kada je Luis Suarez postigao prvi od ukupno svoja tri gola na ovom meču. Isti igrač je u 38. minut povisio na 2:0 izuzetno efektnim pogotkom i nakon toga je bilo jasno da bodovi odlaze put Liverpula. Dobru formu je potvrdio i Nuri Sahin, dok je Stiven Džerard u 68. minutu stavio tačku na ubedljiv trijumf svog tima, pa je u samom finišu Holt samo ublažio ubedljiv poraz nemoćnog Noriča.

Mančester Siti je još jednom živcirao svoje navijače, ali je zahvaljujući pogotku Edina Džeka u 87. minutu uspeo da dođe do potpunog preokreta u Londonu.

Fenomenalni Nikica Jelavić je vodio Everton do trijumfa nad Sautemptonom, Demba Ba spasao Njukasl u Redingu, dok su veoma značajne trijumfe zabeležili Stouk i Sanderlend.Premijer liga, 6. kolo

Everton – Sautempton 3:1 (3:1)