BEZ POBEDNIKA U DERBIJU PREMIJER LIGE: Čelsi poklekao na "Etihadu" - Rodri u završnici savladao Petrovića i doneo bod Sitiju

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1, u derbi meču 25. kola Premijer lige.

Čelsi je odigrao dobru utakmicu, dobro se branio i bio opasan iz kontranapada. Jednu takvu šansu iskoristio je Rahim Sterling u 42. minutu kada je doneo i vođstvo gostujućem timu.

U nastavku meča je usledio veliki pritisak Sitija, naročito u završnici. Čelsi se branio koliko je mogao, ali je na kraju Đorđe Petrović ipak savladan. Strelac izjednačujućeg gola bio je Rodri u 83. minutu.

Siti je treći na tabeli Premijer lige sa 53 boda i uz utakmicu manje ima dva boda manje od Arsenala i četiri manje od prvoplasiranog Liverpula. Čelsi je sada deseti sa 35 osvojenih bodova.

Fudbaleri Mančester sitija u narednom kolu Premijer lige dočekuju Brentford, dok Čelsi očekuje finale Liga kupa protiv Liverpula.