ZVEZDA SA DVA PENALA POKORILA BAČKU TOPOLU: Crveno-beli srušili vicešampiona pred "večiti derbi"

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad TSC sa 3:1 (1:0) u meču 23. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su poveli golom Gelora Kange u 36. minutu, a ovom penalu prethodila je intervencija iz VAR sobe posle situacije u kojoj je pred golom domaćeg tima Vulić igrao rukom.

Nastavak igre doneo je nešto agresivnijeg domaćina koji je svoju šansu tražio početkom drugog dela igre, a onda je u 61. minutu Pantović glavom doneo izjednačenje u Bačkoj Topoli. Gostima nije trebalo puno da vrate prednost - to se desilo dva minuta kasnije kada je Bukari majstorsi smestio loptu u mrežu Ilića.

Kapiten TSC Antonić bio je nesmotren u kaznenom prostoru, sa obe ruke je odgurnuo Olajinku, a sudija Ilić nije imao dilemu u tom slučaju - odmah je pokazao na "belu tačku" sa koje je Hvang u 84. minutu bio nepogrešiv.

Zvezda je upisala 19. pobedu od početka šampionata i trenutno je prva na tabeli sa 58 bodova, odnosno ima dva boda više od Partizana koji kasnije igra svoj meč ove runde takmičenja. TSC je i dalje treći tim lige sa 46 bodova.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Partizan u "večitom derbiju", dok će TSC gostovati Napretku.

1 / 17 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90+3. minut- KRAJ MEČA!

90+1. minut - I Spajić je povredio, napustio je igru!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

84. minut - GOL! Hvang sa penala uvećao prednost gostiju!

82. minut - PENAL! Antonić odgurnuo Olajinku sa obe ruke, a sudija nije imao dilemu - odmah je pokazao na "belu tačku"!

78. minut - Žuti karton za Đakovca!

74. minut - IZMENA KOD TSC: Pantović je van terena, u igri je Stanić.

70. minut - TROSTRUKA IZMENA KOD TSC! Jovanović izlazi, a umesto njega ulazi Rakonjac, Vulić je takođe van, umesto njega u igri je Radin, dok Petrovića menja Vlalukin.

69. minut - KAKVA ODBRANA GLAZERA! Domaćin sve opasniji...

63. minut - GOL! Bukari vraća prednost gostima!

61. minut - GOL! Izjednačenje u Bačkoj Topoli! Pantović glavom zatresao mrežu Glazera!

60. minut - BRANI GLAZER! Jovanović je iz nezgodne situacije uputio šut ka golu gostiju, ali samo do čuvara mreže.

55. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Bukari je lukavo izbegao ofsajd, šutirao sa desne strane snažno, ali samo u spoljni deo mreže.

50. minut - Gužva pred golom TSC! Tri igrača su završila na zemlji, a najgore je prošao golman Ilić kome se ukazuje medicinska pomoć... U borbi za loptu došlo je do sudara Ilića, Endiaja i Đige.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! I odmah ŠANSA ZA DOMAĆE!

FK Crvena zvezda

1. POLUVREME

45+3. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+2. minut - Opasnost pred golom Glazera se nastavlja. Domaćin vrši veliki pritisak, ali pogotka nema.

45+1. minut - VELIKA PRILIKA ZA TSC! Već viđeno izjednačenje sprečio je - Điga!

45. minut - Novi žuti karton za klupu TSC! Igraće se još tri minuta.

43. minut - IZMENA KOD ZVEZDE: Umesto Lučića na terenu je Stamenić.

40. minut - Posle Dragovića i Lučić se povredio!

36. minut - GOL! Kanga je precizan sa "bele tačke"!

34. minut - Žuti karton za Vuluća posle gledanja VAR jer je igrao rukom! BIĆE PENAL ZA ZVEZDU!

33. minut - Žarko Lazetić dobija žuti karton zbog prigovora!

32. minut - GLEDAĆE SE VAR! Sumnjiva situacija pred golom TSC, gosti su tražili penal!

28. minut - IZMENA KOD ZVEZDE: Dragović zbog povrede napušta meč, na terenu je Điga.

26. minut - KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Mijailović je poslao sjajnu loptu za Endiaja koji se nalazio na samo nekoliko metara od gola domaćina, pokušao je glavom, ali je golman Ilić odbranio taj udarac.

25. minut - Žuti karton za Petrovića zbog povlačenja za dres fudbalera Zvezde.

21. minut - Prva šansa TSC ka golu Glazera, Vulić je šutirao, ali bez veće opasnosti po crveno-bele.

16. minut - Gosti napadaju sa svih pozicija, ali je odbrana TSC-a za sada nepremostiva prepreka.

8. minut - PREČKA! Kanga je bio u sjajnoj prilici, ali je pogodio samo okvir gola.

2. minut - Imala je Zvezda prvu situaciju pred golom - Endiaje je posle prekida zakačio loptu, ali je ona otišla pored gola.

16.00 - Sudija Milan Ilić je označio početak meča!

SASTAVI

TSC: Ilić, Antonić, Petrović, Ćirković, Jovanović, Krstić, Milosavljević, Vulić, Đakovac, Pejić, Pantović.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Rodić, Spajić, Dragović, Mijailović, Hvang, Kanga, Ivanić, Lučić, Bukari, Endiaj.

Kombo Zvezda Partizan, Crvena zvezda, FK Crvena zvezda

Zvezda će u Bačkoj Topoli pokušati da ostvari četvrtu uzastopnu pobedu kako bi zadržala korak za Partizanom. TSC, koji je treći na tabeli sa 46 bodova, takođe želi četvrtu vezanu pobedu.

Trener fudbalera TSC iz Bačke Topole Žarko Lazetić rekao je da je predstojeća utakmica velika prilika i motivacija za njegovu ekipu koja za koju je rekao da veruje da će se uspešno braniti, ali i da će želeti da napada protivnika i nametne svoju igru.

"U poslednje tri utakmice se videlo da Zvezda golove postiže na različite načine i da im je uspelo da implementiraju novine u igru. Pedantno spremaju svaku utakmicu, drugačije pristupaju timovima, adaptiraju se i prilagođavaju protivniku. Za nas je predstojeći meč veliki motiv i prilika koju jedva čekamo", rekao je Lazetić.

Žarko Lazetić

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da će njegov tim nastupiti u najjačem sastavu.

"Imaju dosta igrača od kojih preti opasnost, a sigurno da je Vulić jedan od njih. Poseduju dosta talentovanih, dobrih igrača, koji su kroz kontinuirani rad u prethodnom periodu sa gospodinom Lazetićem došli do nivoa igre koji je jako dobar, a to pokazuju i rezultati. Ne možemo da kažemo da je TSC ekipa koja zavisi samo od jednog igrača", rekao je Milojević.