BAJERN POKAZAO KLASU KAD JE NAJTEŽE: Uzdrmani Bavarci na krilima Kejna RAZBILI Lacio, fantastični Mbape odveo PSŽ u četvrtfinale!

Liga šampiona

Fudbaleri Bajerna i PSŽ-a plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Bajern je u revanš meču osmine finala savladao Lacio u Minhenu rezultatom 3:0.

Domaćin je tako nadoknadio minus od 0:1 iz Rima i plasirao se među osam najboljih.

Dva gola postigao je Hari Kejn u 39. i 66 minutu, dok je Miler je pogodio u 45. minutu.

U drugom meču PSŽ je i u revanš meču savladao Real Sosijedad na gostovanju rezultatom 2:1 i plasirao se u četvrtfinale.

Heroj pobede bio je Kilijan Mbape sa dva pogotka u 15. i 55. minutu

Počasni gol za Sosijedad postigao je Merino u 90. minutu.

PSŽ je slavio u prvom meču sa 2:0 i sa dve pobede izborio plasman u četvrtfinale.

Kilijan Mbape

Drugo poluvreme:

89. minut - 1:2! Merino postiže počasni gol za Real Sosijedad.

82. minut - Finiš utakmica na oba stadiona. Čini se da je sve jasno, Bajern i PSŽ će u četvrtfinale Lige šampiona.

70. minut - Bajern se potpuno razigrao Miler pogađa stativu.

66. minut - 3:0! Ponovo Kejn nakon kontre Bajerna i šuta Sanea natrčao je na odbitak i plasirao loptu u mrežu nemoćnog Provedela.

58. minut - Gereiro propušta veliku priliku za Bajern.

55. minut - 0:2! Mbape nakon brze akcije postiže i drugi gol za PSŽ i rešava sve dileme oko prolaza u četvrtfinale.

53. minut - Bajern napada i u nastavku, domaćin želi i treći pogodak. U Španiji Sosijedad nema šta da čeka, treba im tri gola za produžetak.

46. minut - Nastavljeni su mečevi u Madridu i San Sebastijanu.

Bajern, Lacio

Prvo poluvreme:

45. minut - 2:0! Nakon kornera u nadoknadi prvog poluvremena. Lopta dolazi do De Lihta koji šutira, loptu je glavom zahvatio Miler i duplirao prednost Bavaraca.

39. minut - 1:0! Kejn dovodi do Bajern u vođstvo za erupciju u Minhenu. Uspeo je glavom da se snađe u petercu i postigne gol za egal u ukupnom rezultatu.

36. minut - Umalo potpuni šok u Minhenu. Imobile glavom sa pet metara šutira pored gola.

28. minut - Muči se Bajern, Lacio odlično organizovan. Na drugom meču Sosijedad pokušava do izjednačenja, ali PSŽ kontroliše meč.

17. minut - Ponovo pojačava Bajern, ređaju se napadi, Kejn zamalo neprecizan.

15. minut - 0:1! PSŽ je poveo u San Sebastijanu. Mbape je primio loptu iskosa sa leve strane, zaobišao čuvara i sjajnim udarcem matirao Remira.

12. minut - Lacio se oslobodio početnog pritiska Bajerna i počeo da preti iz kontranapada.

6. minut - Prva prilika za Bajern šutirao je Sane iz odlične pozicije, pravo u Provedela.

1. minut - Počele su utakmice u Minhenu i San Sebastijanu.

BAJERN - LACIO

Sudija: Slavko Vinčić

Bajern Minhen (4-2-3-1): Nojer - Kimih, De Liht, Dajer, Gereiro - Pavlović, Gorecka - Sane, Miler, Musijala - Kejn.

Lacio (4-3-3): Provedel - Marušić, Hila, Romanjoli, Pelegrini - Genduzi, Vesino, Alberto - Zakanji, Imobile, Anderson.

REAL SOSIJEDAD - PSŽ,

Sudija: Majkl Oliver

Real Sosijedad (4-3-3): Remiro - Traore, Zubeldija, Le Normand, Galan - Mendez, Zubimendi, Merino - Kubo, Ojarzabal, Beker.

PSŽ (4-3-3): Donaruma - Hakimi, Beraldo, Ernandez, Nuno Mendes - Zair-Emeri, Ruiz, Vitinja - Dembele, Embape, Barkola.

- Zbog čega Pavlović još nije odlučio Srbija ili Nemačka.

- Navijači Lacija pevali fašističke pesme uoči meča u Minhenu.

U utorak uveče na programu su prve dve revanš utakmice osmine finala Lige šampiona.

Bajern u Minhenu dočekuje Lacio nakon poraza u Rimu od 1:0 i nema pravo na grešku nakon što je faktički već izgubio titulu u Bundesligi gde zaostaje čak deset bodova za Bajern Leverkuzenom.

Tomas Tuhel

Trener fudbalera Bajerna iz Minhena Tomas Tuhel rekao je da njegova ekipa mora da pronađe ravnotežu između smirenosti i pritiska i da ne sme da gubi vreme pošto ima gol zaostatka u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona protiv Lacija.

"Situacija je jasna, pritisak je deo igre koji dovodi do uspeha. Potrebna nam je pobeda sa najmanje dva gola razlike. Ne smemo da gubimo razum ako od početka ne bude sve išlo kako treba, ali nemamo vremena za gubljenje. Mi ne možemo da čekamo. Moraćemo da nađemo balans između smirenosti i pritiska", rekao je Tuhel na konferenciji za novinare u Minhenu.

Mauricio Sari

Trener Lacija Mauricio Sari rekao je da kriza Bajerna ne predstavlja prednost za njegovu ekipu.

"Neće biti lako kvalifikovati se. Protiv ekipa kao što je Bajern ništa nije lako, to su timovi sa neograničenim kvalitetom. Moraćemo da odigramo dobro defanzivno, ali i da koristimo šanse u napadu", rekao je Sari.

U drugom mečuPSŽ nakon pobede od 2:0 na svom terenu gostuje Real Sosijedadu.