BAVARCI ULAZE U FORMU, PUKLA PETARDA: Bajern u gostima ubedljiv protiv Darmštata

BUNDESLIGA

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su u gostima Darmštat sa 5:2, u meču 26. kola nemačke Bundeslige.

Strelci za Bajern bili su Džamal Musijala u 36. i 64, Hari Kejn u prvom minutu nadoknade poluvremena, Serž Gnabri u 74. i Matis Tel u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za Darmštat je postigao Tim Skarke u 28. i Oskar Vilhelmson u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bajern je drugi na tabeli sa 60 bodova, sedam manje i utakmicom više od prvoplasiranog Bajer Leverkuzena. Darmštat je na 18. mestu sa 13 poena.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Borusiju Dortmund, dok će Darmštat igrati u gostima protiv Bohuma.

Pobedu u gostima ostvario je i Augzburg savladavši Volfsburg sa 3:1.

Poveo je Volfsburg golom Patrika Vimera u devetom minutu, da bi preokret i pobedu Augzburgu doneli pogocima Arne Majer u trećem minutu nadoknade poluvremena i Kristijan Jakić u 61. i 79. minutu.

Volfsburg je od 45. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Vimer.

Augzburg je sedmi sa 35 poena, a Volfsburg je na 14. mestu sa 25 bodova.

U istom terminu, Bohum je kao domaćin pobedio Majnc sa 2:0, golovima Jonatana Burkardta iz penala u trećem minutu nadoknade poluvremena i 71. minutu.

Bohum je 15. sa 25 bodova, a Majnc je na 16. mestu sa šest bodova manje.

U ostalim mečevima, Hajdenhajm i Borusija Menhengladbah su u Hajdenhajmu odigrali nerešeno 1:1, a Unon Berlin je na svom terenu pobedio Verder sa 2:1.