SAVO MILOŠEVIĆ ŠOKANTNO OSTAO BEZ EVROPSKOG PRVENSTVA: Ukrajina režirala NEVIĐENI preokret u Zenici, PETARDA Grčke i Poljske!

nemačka 2o24

Fudbaleri Grčke plasirali su se u poslednje kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto su na svom terenu pobedili Kazahstan sa 5:0.

Strelci za Grčku bili su Anastasios Bakasetas iz penala u devetom, Dimitrios Palkas u 15, Fotis Janidis u 37, Dimtrios Kurbelis u 40. i Aleksandr Maročkin autogol u 85. minutu.

Grčka će u poslednjem kolu kvalifikacija igrati protiv Gruzije, koja je ranije danas pobedila Luksemburg sa 2:0.

U poslednjem kolu kvalifikacija igraće i Ukrajina koja je u gostima pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 2:1.

Vodila je Bosna i Hercegovina autogolom Mikola Matvijenka u 57. minutu, a Ukrajina je do pobede stigla pogocima Romana Jaremčuka u 85. i Artema Dovbika u 88. minutu.

Ukrajina će u poslednjem kolu igrati protiv Islanda, koji je u gostima pobedio Izrael sa 4:1.

Poveo je Izrael golom Erana Zahavija iz penala u 31. minutu, da bi preokret i pobedu gostima doneli pogocima Albert Gudmundson u 39, 83. i 87. i Arnor Traustason u 42. minutu.

Plasman u poslednje kolo obezbedila je Poljska, pošto je kao domaćin pobedila Estoniju sa 5:1, i finalu kvalifikacija će igrati protiv Velsa, koji je na svom terenu pobedio Finsku sa 4:1.

Drugo poluvreme:

88. minut - ZENICA - Potpuni šok za domaćina, Dovbuk donosi vođstvo Ukrajincima.

87. minut - Atina - Autogol Tapalova za peti gol u mreži Kazahstana.

87 minut - Budimpešta - Het -trik Gudmudsona, Island na kraju ubedljivo trijumfuje.

86. minut - Kardif - Džejms rešava sve dileme, Vels je u finalu.

85. minut - ZENICA - Ukrajina je izjednačila , Jaremčuk je strelac, Bosna je bila blizu finala

83. minut - Budimpešta - Gudmudson rešava čini sve dileme u Budimpešti. Island ide u finale plej ofa.

80. minut - Budimpešta - Izrael propušta veliku priliku. Zahavi je promašio penal za izjednačenje.

78. minut - Varšava - Još dva gola Šimaski za Poljsku, Husar za Estoniju.

Grčka

74. minut - Varšava - Zalevski postiže i četvrti gol za Poljake.

73. minut - Budimpešta - Izrael ostaje sa igračem manje, Revivo dobija crveni karton.

70. minut - Varšava - Sve je jasno ovde Pojotrovski postiže treći gol, Poljska je u finalu.

57. minut - ZENICA- Erupcija oduševljena Dedić dovodi Bosnu u vođstvo protiv favorizovane Ukrajine.

Poljska

50. minut - Varšava - Poljska je duplirala prednost, Zjelinski je strelac.

47. minut - Kardif - Vels ponovo stiće dva gola prednosti, Džonson je strelac

46. minut - Nastavljene su utakmice na svih pet stadiona

Island

Prvo poluvreme:

45. minut - Kardif - Puki postiže gol i vraća Fince u igru.

42. minut - Budimpešta - Trastaston za potpuni preokret u Budimpešti, Island vodi.

40. minut - Atina - Grčka razbija Kazahstan, Kurbelis postiže četvrti gol.

39. minut - Budimpešta- Gudmudson takođe iz slobodnog udarca postiže izjednačujući gol za Island

Izrael

38. minut - Kardif - Vilijams postiže sjajan gol iz slobodnog udarca za oduševljene na stadionu.

37. minut - Atina - Joanidis rešava sve dileme oko pobednika, Kazahstan potpuno razbijen.

30. minut - Budimpešta - Zahavi za penala donosi prednost Izraelu

27. minut - Varšava - Estonija ostaje sa igračem manje, Paskoši dobija drugi žuti karton.

Poljska

22. minut - Varšava - Povela je Poljska protiv Estonije, Frankovski je strelac.

15. minut -Atina- Grčka blizu finala sa Gruzijom, Pelkas duplira prednost.

Grčka

9. minut - Atina - Vodi i Grčka, Bakasetas je strelac

3. minut - Kardif - Vels već vodi, Bruks je strelac!

1. minut - Počele su utakmice na svih pet stadiona

U četvrtak uveče na programu su mečevi polufinala baraža za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

U popodnevnom programu Gruzija je u plej -ofu C divizije savladala Luksemburg rezultatom 2:0