CRVENA ZVEZDA U PRIJATELJSKOM SPEKTAKLU SAVLADALA ZENIT: Knežević srušio najbolji ruski tim! VIDEO

Prijateljski meč

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u prijateljskoj utakmici Zenit rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol na meču lidera srpskog i ruskog prvenstva postigao je Nikola Knežević u 82. minutu.

Utakmica je odigrana pred više od 42.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić".

Ipak, rezultat je ostao u drugom planu. Na tribinama je viđena prava fešta.

Pevalo se Srbiji, Rusiji, bratskom odnosu dve zemlje i dva naroda.

Duel dva prijateljska kluba imao je svečani deo. Pre utakmice je Danica Crnogorčević izvela dve pesme "Kaćušu" i "Oj, Kosovo, Kosovo", a uoči samog početka minutom ćutanja je odata počast žrtvama terorističkog napada u Moskvi.

Sjajnoj slici na tribinama doprineli su i navijači Zenita koji su u velikom broju pristigli u Beograd.

CRVENA ZVEZDA - ZENIT 1:0 (0:0)

2. POLUVREME

88. minut - Trostruka izmena u Zvezdi

Ognjen Ilić umesto Lazara Nikolića. Umesto Kataija u igri je Boris Matić. Umesto Kneževića u igri je Aleksa Cvetković.

85. minut - Pokušaj Zenita

Vendel je oprobao šut sa ivice šesnaesterca, ali je Guteša bio siguran.

82. minut - GOOOL! Crvena zvezda vodi

Nikola Knežević je u finišu meča doneo vođstvo Crvenoj zvezdi. Primio je loptu na 15-tak metara od gola Zenita, napravio fintu i potom savladao Vasjutina.

79. minut - Neobična izmena u Zenitu

Trener gostiju Sergej Semak našao se u problemu pošto se povredio Mario Fernandez. Fernandez je ušao u igru početkom drugog poluvremena. Zenit je došao sa samo pet rezervnih igrača, a pošto su svi već ušli u igru, Semak je morao da vrati na teren Pedra, kojeg je izveo iz igre u 46. minutu.

78. minut - Problem za Zvezdu

Šerif Endiaje je morao da napusti igru zbog povrede. U igri je Marko Ćurić.

78. minut - Opasna kontra Zvezde

Kanga je šutem preko gola okončao kontru Zvezde koja je više obećavala.

73. minut - Jovan Mituljikić propustio kolosalnu šansu

Katai je centrirao iskosa sa leve strane, Jovan Mituljikić sam kao duh na petercu, šutirao je glavom ali pored gola.

71. minut - Bratska izmena u Zvezdi

Umesto Nikole Mituljikića priliku je dobio njegov brat Jovan.

Spajić je takođe van igre, a menja ga Đermanović.

63. minut - Izmena u Zenitu, i to dvostruka

Umesto Nia u igri je Černji. Umesto Erohina u igri je Artur.

61. minut - Gosti pogodili i stativu

Zenit je konkretniji u ovom delu igre, Isidor je pogodio stativu. Dosta sreće za crveno-bele.

60. minut - Zenit oštećen za gol?

Gosti su bili u sjajnoj kontri, Erohin je šutirao, lopta se od prečke odbila u zemlju, potom opet u prečku i zatim izašla u polje. Deluje da je lopta prešla gol-crtu celim obimom, ali se sudija Šegrt nije oglasio.

54. minut - Olajinka šutira preko gola

Dobri potezi Pitera Olajinke, stigao je do ivice šesnaesterca, snažnu šutirao ali je malo nedostajalo da Zvezda povede.

46. minut - Tri izmene u Zenitu

Umesto Dos Santosa u igri je Mario Fernandez. Umesto Pedra u igri je Vendel. Na golu je umesto Keržakova Vasjutin.

46. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi

Umesto Rodića u igri je Injeka Ogbi.

Zvanično, na utakmici je prisutan 42.771 gledalac.

1 / 44 Foto: Starsport©

1. POLUVREME

40. minut - Katai izveo slobodan udarac

Mogla je Zvezda do vođstva u finišu poluvremena.

Katai je izveo slobodan udarac sa 20-tak metara, ali je prebacio loptu preko prečke.

37. minut - Najbolja prilika na utakmici

Knežević je dobro prihvatio loptu i šutirao sa desetak metara, ali je golman Zenita Keržakov sjajno intervenisao. Najbolja prilika u dosadašnjem delu utakmice.

33. minut - Dobra šansa za Zenit

Mantuan je ubacio loptu u šesnaesterac, ali je Spajić u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner.

27. minut - Santos je oprobao šut

Zenit ima blagu inicijativu. Santos je ovog puta šutirao sa oko 25 metara, pored gola.

20. minut - Isidor je pokušao

Probao je Zenit, koji vrši jak pritisan na sredini terena. Isidor je šutirao sa 20-tak metara pored gola.

6. minut - Prvi korner na utakmici

Crvena zvezda je izvela prvi korner na utakmici, ali bez opasnosti po gol gostiju. Crveno-beli imaju inicijativu na startu meča.

Minut ćutanja pre početka meča

Na stadionu je, po slobodnoj proceni oko 35-40.000 gledalaca.

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja zbog terorističkog napada u Moskvi.

Danica Crnogorčević izvela je uoči utakmice pesmu "Kaćuša" i "Oj, Kosovo, Kosovo".

00:36

Danica Crnogorčević, Crvena zvezda, Zenit, Kaćuša

00:44

Danica Crnogorčević, Crvena zvezda, Zenit, Delije, Oj Kosovo, Kosovo

Poznati su sastavi timova za prijateljski meč.

CRVENA ZVEZDA - ZENIT

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 42.771

Sudije: Jovan Šegrt, Svetozar Živin, Aleksandar Marjanović

CRVENA ZVEZDA: Ivan Guteša, Uroš Spajić, Gelor Kanga, Šerif Endijae, Aleksandar Katai, Peter Olajinka, Milan Rodić, Viktor Radojević, Nikola Knežević, Nikola Mituljikić, Lazar Nikolić. Trener: Vladan Milojević.

Klupa: Vukašin Vraneš, Ognjen Ilić, Boris Matić, Marko Ćurić, Aleksa Cvetković, Aleksandar Đermanović, Injeka Ogbi, Jovan Mituljkić.

ZENIT: Mihail Keržakov, Vjačeslav Karavaev, Rodrigao, Daglas Santos, Ninjo, Aleksandr Kovalenko, Ilzat Akhmetov, Aleksandr Erohin, Pedro, Gustavo Mantuan, Vilson Isidor. Trener: Sergej Semak.

Klupa: Aleksandr Vasutin, Mario Fernandez, Vendel, Artur Černji, Artur Gimaraeš.

Crvena zvezda i Zenit odigraće od 19 časova na stadionu "Rajko Mitić" prijateljsku utakmicu.

Zbog tragičnih dešavanja u Moskvi, utakmica će početi minutom ćutanja, a navijači Crvene zvezde su pripremili posebnu koreografiju za ovaj meč.

Crvena zvezda i Zenit su odigrali dve zvanične utakmice. U sezoni 2004/05 u okviru Kupa UEFA Zenit je dva puta bio bolji (4:0 i 2:1).

Više puta su se ove dve ekipe sastajale u prijateljskim utakmica. Zenit je 2018. godine slavio sa 1:0, u leto 2022. godine sa 2:1, a pred Svetsko prvenstvo u Kataru iste godine sa 3:1.

Konačno, Zvezda je dobila Zenit pred start tekuće sezone, kada je tadašnji trener Barak Bahar na Pari kupu vodio tim do pobede 2:1, i to golovima Mirka Ivaniča i Žana Filipa Krasoa.